Kontrakty na Nasdaq spadają o 3 proc.

opublikowano: 26-10-2018, 12:26

To może być najgorszy miesiąc Nasdaq Composite od czasu kryzysu finansowego w 2008 r., alarmuje ft.com.

W przypadku bardziej zrównoważonego S&P 500 październik może okazać się najgorszym miesiącem od 2011 r.

Giełdę na Wall Street może czekać kolejna mocno spadkowa sesja na koniec burzliwego tygodnia, z dwiema największymi amerykańskimi spółkami technologicznymi na czele. Na trzy godziny przed startem notowań, kontrakty terminowe na indeks skupiający największe spółki technologiczne notowane na NYSE spadały o 2,7 proc. Kontrakty na S&P 500 traciły tymczasem 1,3 proc.

W handlu przedsesyjnym akcje Amazon tracą blisko 10 proc., do czego przyczyniła się ostrożna prognoza firmy na tegoroczny świąteczny sezon zakupowy, który rusza raptem za kilka tygodni.

Alphabet, do którego należy Google, tracił natomiast 5 proc. na wieść o większym od oczekiwań spowolnieniu biznesu reklamowego stanowiącego centralną część działalności spółki. Amazon jest drugą pod względem kapitalizacji rynkowej amerykańską spółką giełdową, a Alphabet czwartą. Według danych FactSet, ich łączna kapitalizacja rynkowa wynosi 1,6 bln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu