Kontrakty na S&P500 i Nasdaq znów drożeją

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 04-11-2021, 13:03

Wiele wskazuje na to, że inwestorzy handlujący na amerykańskich giełdach nie zaspokoili jeszcze swoich apetytów i zamierzają nadal zwiększać zaangażowanie w akcje, podbijając ich wyceny i wyciągając indeksy na nowe szczyty.

fot. Bloomberg

Po środowych rekordach, które należało tłumaczyć reakcją na decyzje FOMC odnośnie stóp procentowych i programu skupu aktywów oraz serię dobrych „kwartałek” kilku liczących się koncernów, w czwartek nadal przewaga leży po stronie popytu co szczególnie unaocznia się w przypadku kontraktów terminowych na indeksy S&P500 i Nasdaq. Nieco słabiej zachowują się futures na Dow Jones IA, które okresowo flirtują z czerwonymi odcieniami.

Amerykańskie władze monetarne nie zaskoczyły niczym w środę, pozostawiając stopy na dotychczasowym poziomie, rozpoczynając przykręcanie kurka z pieniędzmi ograniczając miesięczna skalę skupu aktywów o 15 mld USD oraz konsekwentnie pozostając przy przekonaniu, że wysoka inflacja ma jedynie przejściowy charakter.

Na parkiet trafi dziś kolejna porcja danych makro. Zaprezentowane zostaną istotne odczyty dotyczące zmiany liczby tzw. nowych bezrobotnych, bilansu handlu zagranicznego oraz jednostkowych kosztów pracy i wydajności. Szczególną uwagę będą przykuwać informacje z rynku pracy, które poprzedzają jutrzejszy raport Departamentu Pracy o kondycji tego segmentu w październiku.

W przedsesyjnym handlu ponownie dużym zainteresowaniem cieszą się akcje największych spółek technologicznych, a wśród nich Microsoftu, Apple czy Amazona. Rekordowy poziom otwarcia odnotowały papiery Tesli.

Z kolei korekta ostatnich spadków na rynku ropy podbija wyceny udziałów największych koncernów paliwowo-energetycznych z Exxon i Chevron na czele. Dla rozwoju sytuacji w tym segmencie rynku istotne będą wyniki czwartkowego posiedzenia przedstawicieli kartelu OPEC i jego sojuszników, podczas którego mogą zapaść decyzje odnośnie przyszłych poziomów wydobywczych ropy.

Około godziny 12:55 kontrakty na DJ IA spadały o 0,06 proc. Z kolei wycena futures na S&P500 zwyżkowała o 0,11 proc. zaś na technologiczny Nasdaq o 0,37 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane