Kontrakty poniżej 1350 pkt

Sebastian Gawłowski
17-07-2003, 00:00

Po raz pierwszy od kilku sesji parkiet zdominowali sprzedający. Coraz większa słabość obu rynków giełdowych, kasowego i terminowego, powoduje, że stopniowo narasta chęć realizacji zysków.

Wszystko wskazuje na to, że podczas dzisiejszej sesji popyt będzie zmuszony do obrony zdobytych do tej pory pozycji. Wsparcie znajduje się na poziomie 1343 pkt. Spadek poniżej tej wysokości zaowocuje przeceną w okolice 1310 pkt. Sygnałem do zajęcia krótkiej pozycji dla graczy średnioterminowych będzie jednak dopiero zejście poniżej poziomu 1300 pkt.

Wczorajsze notowania na rynku terminowym rozpoczęły się na poziomie 1363 pkt. Pierwsza godzina handlu stała pod znakiem stabilizacji. Kupujący, pamiętając o symptomach lekkiej zapaści, jakie pojawiły się na poprzednich sesjach, nie dążyli do podciągnięcia wartości kontraktów przed otwarciem handlu na rynku akcji.

Wyskok indeksu na starcie notowań pozwolił kontraktom na wyznaczenie maksimum sesyjnego na poziomie 1369 pkt. Podaż szybko jednak powstrzymała wzrostowe zapędy. Kontrakty zaliczyły szybką przecenę do 1355 pkt. Tutaj czekały duże zlecenia kupna, z którymi podaż nie chciała się mierzyć. Brak wyraźnego kierunku przerodził się w długotrwałą stabilizację. Dopiero słaba końcówka handlu doprowadziła do dalszej przeceny. Na zamknięciu najpopularniejsza seria kontraktów była warta 1349 pkt. Ujemna baza zmniejszyła się do 11 pkt z 30 pkt na poprzednich sesjach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kontrakty poniżej 1350 pkt