Kontrakty rosną przed raportem z rynku pracy

opublikowano: 08-05-2020, 13:43

Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji rosną przed publikacją raportu z rynku pracy w kwietniu, który może być najgorszy od II wojny światowej.

Kontrakty na średnią Dow Jones, S&P500 i Nasdaq 100 rosły o ok. 1 proc. na prawie dwie godziny przed rozpoczęciem handlu. Ekonomiści oczekują, że raport z rynku pracy pokaże stratę 21,5 mln miejsc pracy poza rolnictwem, a stopa bezrobocia skoczy do 16 proc.

JJ Kinahan, główny strateg TD Ameritrade uważa, że dla rynku najważniejsze jest obecnie otwieranie amerykańskiej gospodarki po okresie zamknięcia wymuszonego przez pandemię koronawirusa.

Prezes Elon Musk poinformował pracowników Tesli, że fabryka spółki we Fremont może wznowić produkcję już w piątek po tym jak gubernator Kalifornii poinformował, że zgodzi się w niektórych regionach stanu na wznowienie działalności przemysłowej.

- Jest przekonanie, że „OK, wracamy do pracy i będzie coraz lepiej”. Ale w jakim tempie będzie następowała ta poprawa i czy będzie trwała – powiedział Kinahan.

Poprawie nastrojów sprzyjają także doniesienia o rozmowie telefonicznej najwyższych rangą negocjatorów umowy handlowej USA i Chin. Osłabiło to obawy wywołane niedawnymi deklaracjami prezydenta Donalda Trumpa o możliwości ukarania Chin za niedostateczną jawność w sprawie pandemii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc,com

Polecane