Czytasz dzięki

Kontrakty spadają w oczekiwaniu na dane z rynku pracy

opublikowano: 18-06-2020, 14:02

Notowania kontraktów terminowych na indeksy amerykańskich giedł poddają się falowaniu choć przez większość czasu toczą się w czerwonych odcieniach. Sugerować to może, że inwestorzy obawiają się o „jakość” danych z amerykańskiego rynku pracy i ponownego wzrostu liczby infekcji Covid-19, co może oznaczać kolejną falę pandemii i dodatkowe kłopoty dla gospodarki.

Środowa sesja na Wall Street przyniosła przerwanie serii wzrostów przez dwa główne indeksy. Co prawda dzień na plusie zakończył rynek technologiczny, ale było to zasługą kilku największych firm z tego sektora, które mają spory udział w indeksie Nasdaq. 

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

W czwartek, podobnie jak w ostatnich tygodniach, głównym czynnikiem determinującym kierunek w jakim będzie podążał parkiet za oceanem będą dane o bezrobociu. Ekonomiści oczekują, że liczba osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych spadła w ubiegłym tygodniu do 1,277 mln z 1,542 mln tydzień wcześniej.

Wpływ na decyzje podejmowane przez handlujących akcjami będą też miały doniesienia dotyczące pandemii koronawirusa, po tym jak w kilku stanach w tym w Teksasie, Florydzie i Oklahomie odnotowano znaczący wzrost  infekcji. Prezydent Trump zapowiedział już, że kraj nie zamknie ponownie swojej gospodarki. 

Niepokój budzą też doniesiena z Pekinu, gdzie również odnotowano spory wzrost liczby zakażonych. Oczywiście, tamtejsze władze, w tym główny epidemiolog chińskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób twierdzą, że wybuch epidemii koronawirusa w stolicy został opanowany.

Około godziny 13:55 polskiego czasu kontrakty na indeks DJ IA spadały o 0,51proc. Futures na wskaźnik S&P500 zniżkowały o 0,56 proc., zaś na indeks Nasdaq traciły 0,27 proc. 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane