Kontrakty stoją w miejscu

opublikowano: 25-03-2021, 12:47

Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji pokazują niezdecydowanie rynku.

Na ok. dwie godziny przed rozpoczęciem czwartkowej sesji wartość kontraktów na średnią Dow Jones, S&P500 i Nasdaq 100 zmieniała się o mniej niż 0,1 proc. Środowa sesja zakończyła się spadkiem Nasdaq o 2 proc., zniżką S&P500 o 0,5 proc. i minimalną, 0,01 proc. korektą w dół wartości średniej Dow Jones. Rynkowi akcji sprzyja spadek rentowności obligacji USA. W przypadku 10-letnich jest już blisko zejścia poniżej 1,6 proc. W ubiegłym tygodniu sięgała 1,745 proc. Indeks dolara, pokazujący zmianę jego wartości wobec koszyka innych walut, rośnie o 0,1 proc. Ropa WTI tanieje o 1,3 proc. do 60,36 USD.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Na nastroje inwestorów wpłynąć mogą publikowane na godzinę przed rozpoczęciem sesji dane o liczbie tzw. nowych bezrobotnych. Rynek oczekuje jej spadku do 730 tys. z 770 tys. w poprzednim tygodniu. W tym samym czasie podane zostaną także dane o wzroście PKB w czwartym kwartale, oczekiwane jest 4,1 proc., a także dynamice cen konsumpcji (PCE) w tym samym okresie, prognoza to 1,5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane