Kontrakty sugerują wzrosty w USA

opublikowano: 11-03-2021, 13:52

Wzrost kontraktów na główne indeksy amerykańskich rynków akcji dobrze wróży czwartkowym notowaniom.

Na około dwie godziny przed rozpoczęciem sesji kontrakt na Dow Jones rósł o 0,3 proc., na S&P500 o 0,7 proc., a na Nasdaq 100 o 1,6 proc. W środę na zamknięciu Dow Jones rósł o 1,5 proc., S&P500 szedł w górę o 0,6 proc., a Nasdaq tracił mniej niż 0,1 proc.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Wśród powodów dobrych nastrojów na rynkach akcji podawany jest spadek rentowności obligacji skarbowych USA, w przypadku „dziesięciolatek” poniżej 1,5 proc., po publikacji w środę najnowszych danych o inflacji cen detalicznych, które osłabiły strach przed ich szybkim wzrostem. Przed czwartkową sesją podane zostaną dane o tzw. nowych bezrobotnych. Rynek liczy, że ich liczba spadła w ubiegłym tygodniu do ok. 725 tys.

W handlu przedsesyjnym widać duży popyt na akcje spółek technologicznych o największej kapitalizacji. Akcje Apple, Microsoftu, Amazo.com i Tesli drożeją od 1,5 do 4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane