Kontrakty sygnalizują spadki cen akcji

opublikowano: 24-09-2021, 13:44

Po zdecydowanej poprawie nastrojów podczas poprzednich dwóch sesji ostatnia w tygodniu nie zapowiada się dobrze.

Na ok. godzinę przed rozpoczęciem handlu kontrakt na Dow Jones spada o 0,4 proc., na S&P500 o 0,5 proc., a na Nasdaq 100 o 0,6 proc. Możliwe, że to zapowiedź chęci realizacji zysków po wyraźnym wzroście cen w środę i czwartek. W handlu przedsesyjnym tanieją akcje spółek finansowych, m.in. JP Morgan i Citigroup, oraz energii, m.in. Chevron i Exxon Mobil, które wyraźnie drożały w ostatnim czasie. Indeks banków wzrósł w tym tygodniu o 2,5 proc., a spółek energii o 3,8 proc.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Średnią Dow Jones może pociągnąć dziś w dół przecena akcji Nike, które w handlu przedsesyjnym tracą prawie 5 proc. wartości po tym jak producent butów sportowych obniżył prognozę rocznej sprzedaży i poinformował o problemach z łańcuchami dostaw, które mogą mieć wpływ na sezon świąteczny.

Inwestorzy sprzedają akcje spółek związanych z kryptowalutami, w tym giełdy Coinbase, po tym jak bank centralny Chin ogłosił, że wszelka działalność dotycząca wirtualnych pieniędzy jest nielegalna, wywołując tym spadki kursów bitcoina i innych cyfrowych walut.

W piątek na nastroje wpływ mogą mieć dane o sprzedaży nowych domów, a także wypowiedzi ludzi z Fed, w tym szefa amerykańskiego banku centralnego, Jerome Powella.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane