Kontrakty terminowe w dół

opublikowano: 05-07-2022, 13:24
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Kontrakty terminowe na indeksy rynku akcji w USA tracą we wtorek na wartości, ponieważ obawy o globalny wzrost zaważyły na nastrojach, a dolar osiągnął najwyższy poziom od 19 lat.

Fot. lo lo/Unsplash

Po przedłużonym ze względu na święto Dnia Niepodległości weekendzie do gry powracają inwestorzy z amerykańskich giełd.

Dzisiaj w dół idą kontrakty na Nasdaq 100, S&P 500 oraz Dow Jones Industrial Average (o godz. 13:15 spadają kolejno: o 0,57 proc., 0,43 proc. i 0,39 proc.).

Apetyt na ryzyko został stłumiony, ponieważ obawy o spowolnienie globalnego wzrostu w obliczu wysokiej inflacji i zaostrzenia polityki pieniężnej nadal dręczyły inwestorów. Takie obawy już przyczyniły się do spadku indeksu S&P 500 o prawie 21 proc. w pierwszych sześciu miesiącach 2022 r., notując najgorsze półrocze od 1970 r.

Handlowcy wykazywali niechęć do robienia nowych, “byczych” zakładów przed potencjalnymi wiadomościami, które wpłyną na rynek w ciągu najbliższych kilku sesji i sezonem wyników spółek w USA za drugi kwartał, który rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

W środę Rezerwa Federalna opublikuje protokół z czerwcowego posiedzenia w sprawie ustalania stóp procentowych, a w piątek opublikowany zostanie raport o zatrudnieniu poza rolnictwem w USA. Oba będą chętnie analizowane przez inwestorów pod kątem wskazówek dotyczących prawdopodobnego tempa podwyżek stóp przez Rezerwę Federalną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Oskar Nawalany, MarketWatch

Polecane