Kontrakty w wyraźnej zieleni

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 13-04-2022, 13:41

Po słabym zachowaniu w końcówce wtorkowej sesji na amerykańskich giełdach, która zakończyła się spadkiem indeksów, w środę nastroje inwestorów poprawiły się, na co wskazywać może rosnąca wycena kontraktów terminowych.

fot. Bloomberg

Podobnie jak wczoraj sytuację na parkiecie może kształtować kolejny raport o inflacji. Tym razem jednak chodzić będzie o odczyt dotyczący wzrostu cen producentów, który już nie ma takiego rażenia jak w przypadku inflacji konsumenckiej. Oczekuje się że PPI przyspieszyła w marcu do 1,1 proc. w ujęciu miesięcznym i 10,5 proc. licząc rok do roku.

Poza tym odczytem środowe kalendarium nie zawiera już innych pozycji. Warto jeszcze tylko wspomnieć o cotygodniowym raporcie EIA dotyczącym zmiany poziomu rezerw ropy i paliw na amerykańskim rynku w ubiegłym tygodniu. Tym razem prognoza zakłada wzrost zapasów ropy o 1,4 mln baryłek. Publikacja może mieć wpływ na notowania samej ropy oraz spółek, które prowadzą biznes w sektorze naftowym. Sam surowiec waha się podczas czwartkowej sesji, choć więcej czasu spędza ponad kreską, zyskując momentami ponad 1,5 proc.

Rentowności obligacji pozostają na wysokich poziomach. W przypadku benchmarkowych 10-letnich amerykańskich papierów skarbowych zysk kształtuje się na poziomie 2,74 proc. po tym jak wczoraj wzrósł do największego poziomu od od trzech lat.

W centrum uwagi handlujących znajdą się spółki raportujące wyniki za pierwszy kwartał, w tym kilka czołowych banków, które de facto otwierają sezon tzw. „kwartałek”. Inwestorzy i analitycy mają nadzieję na poprawę wyników spółek. Oczekuje się, że zyski firm z indeksu S&P 500 wzrosną w pierwszych trzech miesiącach 2022 r. o 4,5 proc., co byłoby jednak najniższym wzrostem od ostatniego kwartału 2020 r.

W przedsesyjnym handlu drożeją papiery Sierra Oncology. To zasługa informacji, że gigant farmaceutyczny GlaxoSmithKline przejmie biofarmaceutyczną firmę za 1,9 mld USD.

Około godziny 13:35 kontrakty na indeks DJ IA zyskiwały 0,42 proc. Futures na wskaźnik S&P500 zwyżkowały o 0,53 proc. Najmocniej drożały na Nasdaq 100, idąc w górę o 0,68 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane