Kontrakty zwiastują odbicie na Wall Street

ARŻ
opublikowano: 20-01-2022, 13:52

Kontrakty terminowe na amerykańskie akcje zwyżkowały w czwartek, gdy inwestorzy oczekiwali na kolejne kwartalne raporty o zyskach giełdowych spółek i nowy raport dotyczący liczby wniosków o zasiłki dla bezrobotnych. Daje to szansę na odbicie po dwóch dniach spadków.

O godz. 7:30 czasu nowojorskiego (godz. 13 w Polsce) kontrakty e-mini na indeksy Dow Jones i S&P 500 rosły o 0,4 proc., zaś na Nasdaq 100 o 0,8 proc.

O godz. 14:30 czasu polskiego opublikowane zostaną dane o liczbie wniosków o zasiłki dla bezrobotnych w poprzednim tygodniu. Analitycy oczekują spadku z 230 do 219 tys. W obliczu rosnących cen ropy ważne mogą okazać się dane o amerykańskich zapasach tego surowca, które Energy Information Administration (EIA) opublikuje o godz. 17 czasu polskiego.

Wśród dużych spółek, które ujawnią swoje wyniki kwartalne w czwartek, są m.in. Netflix, Travelers, Union Pacific i American Airlines.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane