Kontrakty zwiastują spadki na Wall Street

ARŻ, Reuters
opublikowano: 11-08-2021, 13:55

Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 odnotowują spadki przed rozpoczęciem środowej sesji na Wall Street. Na niewielkim plusie znalazły się jedynie e-mini Dow Jones. Uwagę inwestorów skupia raport o inflacji, który zostanie opublikowany o godz. 14:30 polskiego czasu, pisze Reuters.

Dow Jones i S&P 500 odnotowały we wtorek rekordowe szczyty, ponieważ wrażliwe ekonomicznie akcje zyskały po przejściu przez Senat pakietu infrastrukturalnego o wartości 1 bln USD. Kolejny wielki plan inwestycyjny o wartości aż 3,5 bln USD, który ma skupić się na walce ze zmianami klimatycznymi i ubóstwem, jest na etapie prac przygotowawczych, ale napotyka silny opór ze strony Republikanów.

Inwestorzy oczekują na raport o inflacji, który może wskazać kierunek ewentualnych zmian w polityce fiskalnej Rezerwy Federalnej. Analitycy ankietowani przez Reutera szacują, że ceny konsumenckie wzrosły w lipcu o 5,3 proc. w ujęciu rocznym.

Przed godz. 7 czasu nowojorskiego kontrakty e-mini na indeks Dow Jones zyskały 23 pkt (+0,07 proc.), na S&P 500 spadły o 2,75 pkt (0,06 proc.), a na Nasdaq 100 o 27,75 pkt (-0,18 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane