Kontrola w ponad stu rosyjskich lokalach McDonald's

KŁ, Bloomberg
opublikowano: 29-08-2014, 18:57

Rosyjska służba ochrony konsumentów Rospotriebnadzor prowadzi kontrole w ponad stu restauracjach McDonald’s. Największa na świecie sieć fast food została zmuszona już do zamknięcia 12 lokali w kraju, informuje Bloomberg.

Jak poinformowała rzeczniczka Rospotriebnadzoru Swietlana Poliakowa, tymczasowo zostały zamknięte cztery lokale w Krasnodarze, a wcześniej w okresie od 20 sierpnia zamknięto osiem innych. 

McDonald’s, który ma w sumie 440 restauracji w Rosji, padł ofiarą narastającego napięcia pomiędzy Rosją i Stanami Zjednoczonymi w związku z sytuacją na Ukrainie.

- To rosyjska odpowiedź na sankcje. Najpierw było embargo na import żywności, a teraz McDonald’s. Jest on symbolem USA, ma wiele restauracji, dlatego też jest znaczącym celem. Nie przypominam sobie, by kiedykolwiek wcześniej w ciągu dwóch dekad obecności w Rosji McDonald’s miał problemy z kwestiami bezpieczeństwa na taką skalę – powiedziała w rozmowie z Bloombergiem Sabina Muhamedżanowa z Promsvyaz Asset Management w Moskwie.

FOT. Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, Bloomberg

Polecane