Kontrowersje wokół zamknięcia Wikipedii

TR
opublikowano: 18-01-2012, 09:19

Autorzy Wikipedii uważają, że dzisiejszy protest przeciwko cenzurze internetu podważy wiarygodność informacji produkowanych przez serwis – informuje AP.

Zobacz więcej

Autorzy Wikipedii uważają, że dzisiejszy protest przeciwko cenzurze internetu podważy wiarygodność informacji produkowanych przez serwis

- Moim największym zmartwieniem jest to, że dostaliśmy rolę adwokata, a to śliski teren. Wikipedia powinna być neutralnym źródłem informacji - – powiedział Robert Lawton, jeden z edytorów w serwisie.

Niektórzy edytorzy wirtualnej encyklopedii nie są zadowoleni z 24-godzinnego zamknięcia strony. Decyzja o proteście została przez nich określona jako zwalczanie cenzury za pomocą cenzury.

Dzisiejszy protest podważa jeden z głównych filarów, na którym Wikipedia została zbudowana - bycie neutralnym w tym, o czy się pisze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Kontrowersje wokół zamknięcia Wikipedii