Kontrowersyjna gwiazda w kampanii Nike

opublikowano: 04-09-2018, 08:29

Gwiazda futbolu amerykańskiego, Colin Kaepernick, jest twarzą kampanii "Just Do It" Nike.

30-letni Kaepernick, były quarterback San Francisco 49ers, to postać kontrowersyjna. W 2016 roku odmówił stania na baczność i klęczał podczas odgrywania hymnu USA na rozpoczęcie meczu w proteście przeciwko przemocy wobec Afroamerykanów. Po pewnym czasie tak samo zaczęli robić inni gracze zawodowej ligi futbolu amerykańskiego. Wywołało to negatywną reakcję Amerykanów o prawicowych poglądach. Prezydent USA Donald Trump nazwał klęczących na znak protestu futbolistów „sukinsynami” i wezwał właścicieli klubów do ich wyrzucenia. 

Zobacz więcej

youtube.com

30-letni futbolista miał kontrakt sponsorski z Nike od 2011 roku. W 2017 roku odszedł z San Francisco 49ers i już nie gra. Pozwał NFL o wyrzucenie z ligi z powodu kontrowersji natury politycznej, które wywołał.

Kampanii Nike, w której występuje Kaepernick, towarzyszy hasło: „Uwierz w coś. Nawet jeśli oznacza to poświęcenie wszystkiego”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu