Konwin zostanie zlikwidowany

Piotr Wielicki
opublikowano: 29-06-2000, 00:00

Konwin zostanie zlikwidowany

W piątek, 30 czerwca odbędzie się drugi przetarg na sprzedaż będącego w stanie upadłości zakładu przetwórstwa owocowo-warzywnego Konwin w Kościanie. Pierwszego przetargu nie rozstrzygnięto, ponieważ nie wpłynęła żadna oferta kupna. Jeżeli ponowny przetarg nie doprowadzi do sprzedaży kościańskiej firmy, syndyk wystąpi z ofertą podziału majątku i sprzedaży go w częściach.

Wartość gruntów, budynków, maszyn i urządzeń Konwinu oszacowano na ponad 7 mln zł. Nieznane są jeszcze długi zakładu, ponieważ lista wierzycieli jest ciągle uzupełniania. Zgodnie z procedurą upadłościową, majątek zakładu zostanie sprzedany, a uzyskane pieniądze będą przeznaczone na pokrycie zobowiązań wobec wierzycieli.

Kościański zakład istnieje od 1861 r. W 1999 r. jeden z wierzycieli zgłosił wniosek o upadłość zakładu. W grudniu 1999 r. Sąd Rejonowy w Poznaniu wydał postanowienie o jego upadłości. W związku z likwidacją pracę straci ponad 40 osób. Obecnie zakład nie prowadzi działalności produkcyjnej, jedynie ograniczoną działalność handlową w sklepie zakładowym. PW

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wielicki

Polecane