Koreańczycy inwestują w Chodzieży

MAG
opublikowano: 16-04-2014, 00:00

Dongjin, poddostawca Samsunga, zatrudni w Polsce 200 osób przy produkcji części do sprzętu AGD.

Chodzież ma nowego inwestora. To Dongjin, dostawca podzespołów z tworzywa sztucznego dla przemysłu elektronicznego i motoryzacyjnego. Firma z ponad 30-letnią historią w Europie ma już zakłady na Słowacji, Węgrzech i w Rosji.

Będą rekrutować

Polską spółkę Dongjin Electronics Poland zarejestrował miesiąc temu we Wrocławiu. W Chodzieży koncern będzie produkować plastikowe i metalowe elementy dla branży AGD. Docelowo zatrudni 200 osób. W najbliższych miesiącach spółka będzie szukać pracowników na stanowiska finansowo-administracyjne. W kolejnym etapie — specjalistów od zarządzania produkcją i montażystów. Rozpoczęcie produkcji jest zaplanowane na drugą połowę roku.

— Zdecydowaliśmy, że fabryka powstanie w Polsce ze względu na potencjał sektora, dynamiczny rozwój naszych klientów oraz optymalne warunki logistyczne, które dają możliwość dostarczania produkcji także na rynki zachodnie — mówi Yoonsuk Jang, prezes grupy Dongjin.

Już kupili

— Analizowaliśmy prawie 20 lokalizacji w Wielkopolsce, które najbardziej odpowiadały wymogom inwestora, a przede wszystkim w długoterminowej perspektywie będą gwarantowały dostępność potencjału ludzkiego i możliwość rozbudowy produkcji — mówi Jędrzej Piechowiak, partner zarządzający firmy doradczej JP Weber.

Zakład powstanie na terenie należącym wcześniej do fabryki Europol. Producent mebli wybudował za ponad 50 mln zł nowy zakład w Podaninie w Kostrzyńsko- -Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Uruchomił go latem 2012 r., a na starą fabrykę szukał kupca. Pojawiła się plotka, że zainteresowany jest Samsung. Było w tym ziarno prawdy, bo Samsung jest na świecie odbiorcą Dongjin. Na przykład słowacka fabryka produkuje komponenty dla zakładu telewizorów Samsunga. We Wronkach pod Poznaniem produkuje pralki i lodówki. Niewykluczone, że również zakład w Chodzieży zostanie dostawcą koncernu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu