Koreańczycy inwestują w Skarbimierzu

Małgorzata GrzegorczykMałgorzata Grzegorczyk
opublikowano: 2022-10-19 13:54

ANP Enertech zbuduje zakład środka przewodzącego do baterii litowo-jonowych. Produkcja ruszy pod koniec 2023 r.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • Ile zainwestuje ANP w Skarbimierzu
  • Ile zatrudni osób
Posłuchaj
Speaker icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl
Subskrypcja

ANP Enertech, koreański producent komponentów do baterii litowo-jonowych, zainwestuje w Skarbimierzu ok. 148 mln zł i stworzy ok. 100 miejsc pracy. Firma dostała decyzję o wsparciu w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Invest-Park”. W fabryce na Opolszczyźnie będzie produkować wtórny środek przewodzący do baterii litowo-jonowych. Odbiorcami będą głównie koreańscy producenci baterii działający w województwie dolnośląskim i śląskim. Produkcja ruszy w 2023 r. To pierwsza inwestycja ANP Enertechu w Europie.

– Było kilka powodów, dla których zdecydowaliśmy się na założenie zakładu w Polsce. Najważniejszym z nich było znaczenie Europy i Polski dla rozwoju rynku pojazdów elektrycznych i sektora energetycznego. Jesteśmy przekonani, że będziemy się tu stabilnie rozwijać nie tylko w zakresie produkcji akumulatorów CNT (litowo-jonowych - red.) do pojazdów elektrycznych, ale także w sektorze energii odnawialnej i branży nowoczesnych wyświetlaczy elektronicznych – mówi Kwangmin Lee, prezes ANP Enertech.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu obsłużyła do tej pory 13 koreańskich inwestorów z sektora elektromobilności, w tym sześciu od 2020 r., czyli po wybuchu pandemii. ANP Enertech to 69 koreańska inwestycja na liście agencji.

ANP Enertech należy do grupy ANP założonej przez Advanced Nano Products z Korei Południowej.