Koreańczycy przypominają, że chcą walczyć o atom w Polsce

opublikowano: 08-04-2021, 10:54

Prezes Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) powiedział, że koreańska spółka jest zainteresowania udziałem w projektach „czystej energii” w Polsce, w tym budowie elektrowni atomowej, donosi Reuters.

Jae-Hoon Chung, szef KHNP powiedział Reutersowi, że spółka zamierza złożyć ofertę w Polsce na udział w projekcie budowy elektrowni finansowej, przewidującym zaangażowanie finansowe zagranicznego partnera. Podkreślił, że w Korei Południowej jest wiele podmiotów, które mogą wesprzeć ten plan, jak m.in. Koreańska Agencja Kredytu Eksportowego, czy bank KEXIM.

- Jestem pewny, że nasza oferta może w pełni usatysfakcjonować rząd Polski – powiedział.

KHNP stara się także o udział w realizacji projektu budowy elektrowni atomowej w Czechach, gdzie przetarg może ruszyć w grudniu. Chung ocenił, że w przypadku Polski może być więcej wyzwań, bo będzie to pierwsza elektrownia atomowa budowana w kraju. Zaznaczył także, że KNHP jest także zainteresowany udziałem w Polsce w rozwoju energetyki wiatrowej i słonecznej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane