Koreański regulator pierwszy raz nakłada karę za HFT

opublikowano: 27-01-2023, 09:31
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Południowokoreański regulator rynku finansowego nałożył 11,88 mld wonów (9,66 mln USD) kary na amerykański Citadel Securities za powodowanie zakłóceń w działaniu rynku akcji przez handel algorytmiczny wysokiej częstotliwości (HFT), informuje Reuters.

Regulator stwierdził, że Citadel zakłócał sztucznymi czynnikami wyceny akcji. W okresie od października 2017 roku do maja 2018 roku spółka przeprowadzała takie transakcje średnio na 1422 akcjach dziennie od października 2017 r. do maja 2018 r., co oznacza łącznie transakcje wartości ponad 500 mld wonów.

Południowokoreański regulator zaznaczył, że po raz pierwszy nakłada karę na HFT. Reuters zwraca uwagę, że handel algorytmiczny wysokiej częstotliwości nie jest dobrze widziany na giełdzie w Seulu, która charakteryzuje się dużym udziałem inwestorów indywidualnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane