Korekta przybiera na sile

Inwestorzy zza oceanu postanowili zrealizować zyski przed publikacją rządowego raportu z rynku pracy.

Spadki na otwarciu zapowiadają przedsesyjne notowania na giełdzie nowojorskiej. Na niespełna dwie godziny przed pierwszym dzwonkiem kontrakty na S&P50 i Dow Joneas zniżkują o 0,6 proc., a futures na Nasdaq100 tracą równo dwie trzecie proc. Inwestorzy postanowili zrealizować zyski przed kluczowymi rządowymi danymi z rynku pracy, które zostaną opublikowane na godzinę przed sesją.

- Rynki będą wrażliwe na wszelkie gorsze informacje, jakie mogą docierać z gospodarki amerykańskiej – komentował dla Bloomberga Philip Saunders, szef działu alokacji aktywów towarzystwa Investec Asset Management.

Aż o 17 proc. w ptrzedsesyjnym handlu załamały się notowania F5 Networks. Producent hardware’u służącego do przesyłu danych szacuje, że w drugim kwartale zarobi zaledwie 350,2 mln USD. Wcześniejsza prognoza mówiła o zysku sięgającym 370 – 380 mln USD. O 2 proc. w handlu w Niemczech zniżkują notowania Cisco, największego konkurenta F5 Networks.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Korekta przybiera na sile