Czytasz dzięki

Koronawirus zamroził europejski rynek obligacji spółek

opublikowano: 25-02-2020, 10:47

Sprzedaż nowych obligacji europejskich spółek stanęła w miejscu po tym jak doniesienia o kolejnych przypadkach zarażenia koronawirusem we Włoszech spowodowały gwałtowny wzrost rentowności.

Zredukowana oferta obligacji sprzedawanych przez ING Groep została wyceniona jako jedyna w tym tygodniu, wynika z ustaleń Bloomberga. Agencja podkreśla, że nie widać niefinansowych pożyczkobiorców, a jedynym państwem, które postanowiło sprzedać dług jest jak dotąd Hiszpania

Spadek ofert obligacji spółek w lutym kontrastuje z sytuacją ze stycznia, kiedy osiągając 238,8 mld EUR sprzedaży europejski rynek zanotował najlepsze rozpoczęcie roku w historii. Początek lutego zapowiadał kontynuację tego trendu po największej od 2016 roku ofercie obligacji przeprowadzonej przez LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton. Wszystko zmieniło nasilenie epidemii koronawirusa. Koszt pożyczenia pieniędzy przez spółki z ratingiem inwestycyjnym wzrósł najmocniej od 18 miesięcy, a miary ryzyka kredytowego znalazły się w poniedziałek najwyżej od września.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy