Korwin-Mikke odpowiada internautom pb.pl

opublikowano: 04-04-2009, 16:35

Janusz Korwin-Mikke* dla inwestorów ma  tylko jedną radę: nie słuchać rad! A co sądzi o rządzących, Obamie, Rosji, d***kracji, marihuanie? Sprawdź w odpowiedziach na pytania czytelników pb.pl!

Cezar , rarogwp.pl
Panie Januszu, jakie akcje kupować?

Janusz Korwin-Mikke: Nie zajmuję się tym. Ale przede wszystkim: nie słuchać tych, co w tych sprawach doradzają... Gdyby wiedzieli, to sami by kupili, a Panu by prawdy nie powiedzieli.

Ara , sadaswp.pl
Kiedy UPR wejdzie do Sejmu??
Gdy wreszcie nadejdzie PRAWDZIWY kryzys.

zibiKorwin-Mikke odpowiada internautom pb.pl
Pan mówi, prawdziwy kryzys do nas dopiero przyjdzie. Nie widzi Pan, że to kryzys stworzony przez media? Kto jest właścicielem większości mediów, kto jest właścicielem większości banków? (...) Czy teraz zmieni Pan zdanie na temat kryzysu w Polsce?

Nie rozumiem?  Mało kto jest zainteresowanym by w Polsce pogłębiał się kryzys – bo rykoszetem dosięgłoby to i jego...

Hubert , hubert_wachwp.pl
Jaki zakres interwencji państwa w gospodarkę w czasie kryzysu jest Pan w stanie zaakceptować?

„W stanie” jestem zaakceptować każdy – bo co mogę zrobić? Oczywiście: im cięższa sytuacja gospodarcza, tym bardziej liberalne powinny być reformy.

PW , pawelvwp.pl
Czy jest możliwe wprowadzenie wszystkich zmian, o których Pan mówi, bez rewolucji?

To byłaby – tak czy owak - kontrrewolucja.

megalo
Czy nadmiar liberalizmu nie szkodzi czasem gospodarce? To w kontekście kryzysu kredytów hipotecznych w USA. Gdyby banki miały większy nadzór, nie doszło by do sytuacji dawania kredytów nawet bezrobotnym na 130% wartości nieruchomości.

Dokładnie odwrotnie! To komunistyczne rządy nalegały, by prowadzić taką politykę!!! Utworzono nawet do tego spec-fundusze: Freddie Mac i Fannie Mae.

Zbigniew Kędzior , renkedzpoczta.onet.pl
Kiedy w Europie nastąpi koniec komunizmu?

„Ustroje padają nie dlatego, że są złe, okrutne, czy niesprawiedliwe; padają – ponieważ bankrutują”. Kto to powiedział?

Marcin , marcin21371wp.pl
Dzień dobry Panie Januszu. Mam pytanie z trochę innej "beczki". Twierdzi Pan, że ten kto jest przeciwny karze śmierci jest lewakiem, a może nawet i "komuchem". A przecież amerykański republikanin Ron Paul też jest przeciwny karze śmierci, a mimo to ma bardzo wolnorynkowe poglądy na gospodarkę. Jak Pan to skomentuje? Z góry dziękuje za odpowiedź!!!

„Komuchem” - to nie. I PZPR i połowa SLD jest za karą śmierci (bo to, istotnie, średnia „Lewica”...) P.Ronald Paul nie ma po prostu – i słusznie - zaufania do państwa. Jeśli jednak sędziowie byliby od aparatu państwowego niezależni...

Jerem , infopolandsecurities.com
Czy inwestuje Pan na giełdzie? Jeśli z dobrym skutkiem, to czy myślał Pan o założeniu funduszu inwestycyjnego?

Polityk nie ma prawa grać na giełdzie – bo wtedy nie byłby niezależny. Tak by działał (lub wypowiadał się) by jego akcje drożały...

Marek
Czy widział Pan film "Money as Debt"? Co Pan o tym sądzi?

Dość naiwny. Jednak dziś bardzo wiele banków państwowych próbuje właśnie tak działać – traktując ten film jako instruktaż. Powinny zbankrutować...

Marek Koschmidder , marek470yahoo.co.uk
Dlaczego zdecydował się Pan na ujawnienie list tajnych współpracowników i oficerów służb PRL, podczas gdy był Pan w koalicji rządowej za czasów Jana Olszewskiego? Czy był Pan świadomy tego, że może to doprowadzić do upadku rządu? Czy chciał Pan przez piłowanie tej bomby z teczkami (które mogły być zamanipulowane) doprowadzić do upadku rządu Jana Olszewskiego?

Jeśli UPR składa projekt ustawy o poobcinaniu psom ogonów – to po to, by poobcinać psom ogony, a nie po to by podtrzymywać rząd lub doprowadzać do jego upadku. Nas bardzo mało interesuje, kto rządzi – nas interesuje władza ustawodawcza. NB. nie wnosiliśmy o ujawnienie nazwisk oficerów SS – one są zresztą jawne.

Juliusz Bubtań
Czy wysyła Pan e-maile zaszyfrowane do swoich znajomych, gazety itp.?

Nie.

ThisMan , rivango2.pl
Skąd wzięli się w Polsce milionerzy po 1989 roku ?

Część dorobiła się normalnie – a część na majątku państwowym. Ta druga droga była, niestety, łatwiejsza.


Przemek Dudek , pr.dudekwp.pl
Pisze Pan teksty które czasami są wręcz genialne w swej logice. Gdyby ograniczał się Pan do tego to wszystko było by ok, natomiast Pan bezustannie dąży do występowania w TV, gdzie to co ma się do powiedzenia to jest może 15% tego co odbierają telewidzowie. Gdyby Pan pisał tylko o ekonomii bardzo by się Pan przysłużył wolności. Występami w TV i wypowiedziami światopoglądowymi kompromituje Pan liberalizm z którym jest Pan kojarzony. Co Pan na to?

Gdybym tak postępował, słyszano by o mnie tyle, co o p.Aleksandrze Hallu – na przykład. Czym „kompromituję”? 


Ted
Jak długo będzie Pan na politycznym marginesie? Z którym liczącym się obecnie politycznym ugrupowaniem mógłby się Pan związać? Jest Pan bezkompromisowy do przesady. Czy taka postawa nie prowadzi do izolacji? Czy nie reprezentuje Pan w związku z tym "polityki nierealnej"?

Jasne. Gdyby Jezus Chrystus zawarł był kompromis z wyznawcami Baala, to na pewno chrześcijaństwo by zatryumfowało!


miguello
Co pan sądzi o Panu Ganleyu i jego partii Libertas? Pewna reżimowa TV sugerowała, że Pan Ganley robi interesy z US Army i może mieć coś wspólnego z pewną znaną agencją wywiadowczą.

Albo i z drugą znaną agencją – nie tylko wywiadowczą... Cóż: gdyby Piekło wystąpiło przeciwko utworzeniu UE, wystawiałbym w swoich felietonach Diabłu co najmniej korzystne świadectwo!


froke , frokeo2.pl
Czy obecny kryzys może być efektem "zimnej wojny" Ameryki z Chinami?

Nie.


zydor , m.czajazydor.pl
Jaki ma Pan pomysł na realne zlikwidowanie ZUS, a przynajmniej zniesienie przymusu jego płacenia dla osób, które uważają, że same są w stanie zabezpieczyć swoją starość...? To samo pytanie tyczy się służby zdrowia... ?  Miły byłby przykład z przybliżonymi realnymi rachunkami...


Co do „służby zdrowia”. Obecnie płacimy w podatkach na lekarzy, pielęgniarki i biurokratów. Bez niej płacilibyśmy tylko na lekarzy i pielęgniarki. Znaczek „<” wystarcza, reszta rachunków nie jest potrzebna.
Co do emerytur: trzeba prywatyzować, co się da – 85% na Fundusz Emerytalny... Jeszcze powinno starczyć. Niech Pan sobie policzy tereny kolejowe, szpitale, szkoły... Majątek państwowy jest jeszcze ogromny


Kmicic
Jest takie powiedzenie: "Jeżeli jesteś taki mądry to dlaczego nie jesteś bogaty?" A w Pana przypadku powinno brzmieć: "Jeżeli jesteś taki inteligentny to dlaczego nie jesteś premierem lub prezydentem?". Być może właśnie dlatego! - padnie odpowiedź. To po co bawi się Pan w tą politykę w takim razie?

Bo lubię. Ja zresztą jestem bardziej ideologiem, niż politykiem. Ale gdyby nie branie udziału w polityce, to by mnie już całkiem zamilczeli na śmierć...

Marek
Jak się Pan czuje od 20 lat realizując interesy "rosyjskiej agentury" w Polsce? Przeciwko Unii Europejskiej, przeciwko obecności amerykańskich wojsk w Polsce, przeciwko NATO, za Łukaszenką, przeciwko Gruzji i Ukrainie.

Skąd Panu takie supozycje do głowy przychodzą?&nbsp; Z Unią Europejską rosyjska agentura jak najbardziej współpracuje. Byłem i jestem za obecnością wojsk USA w Polsce (o czym 100 razy pisałem) byłem za wstąpieniem do NATO (obecnie, po Afganistanie i Iraku&nbsp; zmieniłem zdanie), jestem za JE Aleksandrem Łukaszenką (bo tylko On gwarantuje Białorusi niepodległość – i, co więcej, tępi tę socjalistyczno-komunistyczną opozycję...), nie „jestem przeciwko Gruzji” tylko potwierdzam OCZYWISTY fakt, że to Gruzja zaatakowała Osetię Płd. Jestem za niepodległością Ukrainy – z tych samych dokładnie powodów, co w sprawie Białorusi.


Krzysztof , zgrzyswp.pl
Zwiększenie współczynnika scholaryzacji doprowadziło do dramatycznej sytuacji przejawiającej się dla bliskiego przykładu studentami politechniki nie radzącymi sobie z ułamkami zwykłymi.
Czy ma Pan pomysł na natychmiastowe podreperowanie poziomu szkolnictwa?
I może ważniejsze, czy uważa Pan to zadanie za wykonalne, w sytuacji gdy szkoły&nbsp;prywatne oferują możliwość edukacji dla praktycznie wszystkich chętnych. Czy też jesteśmy już na zawsze zmuszeni ustawiać inżynierów na taśmie produkcyjnej?

Jest to efekt tego, że państwo popiera „zdobywanie wykształcenia”. Wystarczy przestać popierać, znieść „bezpłatną” edukację, znieść przymus edukacji, znieść wymaganie, że na posady trzeba mieć odpowiedni papierek – i wszystko wróci do normy...


lustracja
Co zrobiłby Pan z byłymi SBkami oraz ludźmi związanymi z aparatem komunistycznym którzy zasiadają na stanowiskach kierowniczych w spółkach skarbu państwa?

Nic. Nie istniałyby spółki Skarbu Państwa.

max
Koszty pracy w Polsce to ok 45%, a wg Pana jakie powinny być?

Nie rozumiem? Takie, jakie powinny być. Może chodzi Panu o obciążenie pracy podatkami? Jestem zwolennikiem zniesienia podatku dochodowego, VATu i CITu i przymusu płacenia na ZUS; VAT (konieczny, dopóki jesteśmy we Wspólnocie Europejskiej) mogę zresztą przeżyć... po obniżce do tych 15%


krzysztof
Co Pan sądzi na temat POWSTANIA ŚWIATOWEGO RZĄDU - czy to teoria spiskowa czy prawda?

Prawda. Spiskowcy nie zawsze jednak zwyciężają. Choć: rzut oka na firmament nasuwa podejrzenia, że na innych planetach takie światowe rządy też powstały – i dlatego nigdy już o ich mieszkańcach nie usłyszymy...


Marcin.Martenka , marcin.martenkawp.pl
Czy Pan również może stwierdzić że gdyby nie nagonka mediów kryzys w Polsce byłby niezauważalny? Według mojej opinii, lekki spadek popytu był spowodowany rzeczywistym kryzysem, ale gdyby nie pesymistyczne informacje w mediach to popyt nie spadł by tak drastycznie, a jak wiemy, kiedy nie ma kupujących nikt nic nie sprzeda. Nasza gospodarka była w niewielkim stopniu uzależniona od innych. Obecne władze zniszczyły niezależne państwo polskie, np. importujemy wieprzowinę, cukier - a jeszcze niedawno byliśmy największym producentem. Będę wdzięczny za komentarz.

Tak – kryzys jest (prawdziwy) w eksporcie (ale co by było, gdybyśmy byli w strefie €uro i złotówka by nie staniała?!?...) – ale to mała część gospodarki. Reszta – to wytwór mediów. Jak na razie...

Rysław , ryszardplocgmail.com
Właściciel (dawny kapitalista) banku nigdy nie pozwoliłby na nagminne praktyki zarządów banków, sztucznie nakręcających koniunkturę, wchodzenie w interesy (maksymalizujące zyski dziś), które przypominają piramidę finansową i które powinny być omijane przez każdego normalnego przedsiębiorcę. Posadzić jednego Madoffa można, bo robił to na własną rękę, ale tylu prezesów? Co, Pana zdaniem, powinno się zmienić w systemie finansów świata by sytuacja nie powtarzała się cyklicznie?

Zakazać holdingów (każda osoba fizyczna może działać – i może założyć spółkę; ale spółki już nie...) Zakazać spółek anonimowych, banki powinny zajmować się pożyczaniem pieniędzy – a nie np. prowadzeniem kawiarni lub spekulacjami (gdzie stwarzają nieuczciwą konkurencję spekulantom...)


Jan , jan.książe.ruskio2.pl
Liberałowie pokazali, że są komunistami. Po co nam taki liberalizm?

Panie! Może 5% członków PO wie, co to jest liberalizm...

chupacabra
Czy wie Pan ile kosztuje tona cukru na Madagaskarze? :)

Nie może Pan sam sprawdzić w Sieci?

pppx
Jest Pan orędownikiem niskich podatków, a jak wiadomo znaczna część wydatków państwa pochłaniają emerytury. Co zatem zrobić z rencistami i emerytami z którymi państwo zawarło umowę, a jak wiadomo umowa to święta rzecz...?

Utrzymywać z majątku państwowego (p. wyżej) – powstałego ze składek ówczesnych pracowników, a obecnie emerytów.

Drugie pytanie jest bardzo proste. W jakim kraju chciałby Pan mieszkać?

Głupie pytanie: w Polsce; gdybym chciał gdzie indziej, to bym się tam przecież przeprowadził...

adrian s.
Czy, polityka Prezydenta Obamy wyprowadzi Amerykę na prostą, czy będzie on dalej kontynuował destrukcyjną politykę Busha tak jak to przedstawiono w filmie "Obama Wielkie Oszustwo?"

Filmu nie znam – ale na pewno będzie znacznie gorzej, niż za p.Jerzego&nbsp; W.Busha.

zjablik
Skoro nie jest Pan parlamentarzystą, w związku z czym nie pobiera Pan żadnych dotacji, a sporo czasu poświęca Pan na działalność społeczną, to co jest Pana głównym źródłem dochodów?

Publicystyka


Marcin , marcin21371wp.pl
Co Pan popiera najbardziej? Monarchię, demokrację czy republikę?

Monarchię

Marcin , marcin21371wp.pl
Co pan sądzi o panu Ganleyu?

Sojusznik w walce o nie ratyfikowanie Traktatu Reformującego

Macieh , Turek_15poczta.onet.pl
W co by pan inwestował w czasie kryzysu?

Zależy w którym momencie. Pół roku temu typowałem jeny...

Maciejxx
Popieram większość Pańskich poglądów dotyczących ograniczenia wpływu państwa i redystrybucji dochodów obywateli. Uważam, że faworyzowanie niektórych grup społecznych (rolnicy, górnicy) jest głęboko niemoralne. Chciałbym się jednak dowiedzieć jak poradziłby Pan sobie z tym problemem. Obawiam się bowiem o to, że nagłe ograniczenie przywilejów mogłoby wywołać masowe protesty ze strony ludzi tak głęboko przekonanych o tym, że mimo, że są nieefektywni są potrzebni, że mogłoby dojść do rozruchów. Czy nie obawiałby się Pan tego?

A niech sobie protestują. A jak zaczną stosować przemoc... cóż: płacę podatki na ostrą amunicję dla policji i wojska. Pan też. Inwestycje nie mogą być nieefektywne...

Michał , sokolowskimezon.pl
Czy nie sądzi Pan, że politycy odpowiedzialni za wysłanie naszych wojsk na wojnę i okupację Iraku powinni mieć wytoczone procesy karne. Napadliśmy na suwerenne państwo nie posiadające broni masowego rażenia i nie usprawiedliwia nas to, że zrobiliśmy to w doborowym towarzystwie. Zresztą bliżej mamy bardzo agresywne państwo, które ma broń masowego rażenia choć się do tego nie przyznaje. Dlaczego więc żyjemy w przyjaźni z Izraelem a napadamy na inne kraje regionu?

Wysłanie wojsk do Afganistanu i Iraku NIE wynika ze zobowiązań NATOwskich. Dlatego byłoby usprawiedliwione tylko bilateralnym układem&nbsp; z USA. Takiego okładu nie zawarto – i za to zaniedbanie być może należałoby polityków postawić przed sądem. Z tym, ze spora z nich część to po prostu agenci amerykańscy – i trzeba by ich postawić przed sądem ZA TO.
Tyle, ze ja bym&nbsp; z tym oskarżeniem nie przesadzał. Koszt tego jest niewielki (Irak ma licznych wrogów... np. Iran wcale się nie martwi, że Irak jest pod okupacją...) a przynajmniej część żołnierzy nie gnuśnieje w koszarach.
Nie rozumiem, co ma do tego posiadanie broni jądrowej?


exeo , i_cono2.pl
Czy zgodzi się Pan ze stwierdzeniem, że legalizacja marihuany jest w stanie przyczynić się do częściowego załatania dziury budżetowej?

Może i może – jeśli ja opodatkować. Ale ja jestem przeciwko podatkom akcyzowym...

Mariusz
Czy gdyby urodził się Pan jako kobieta,to czy miałby te same poglądy co teraz?

Na pewno! Ale nie umiałbym ich tak klarownie i logicznie przedstawiać.

Mariusz
Jak Pan odnosi się do para-psychologii?

Obojętnie.

Magda
Wiem, że zna Pan język niemiecki i jest bardzo oczytany, ale czy rozpoznaje Pan ten cytat?
"Zentralisation des Kredits in den Händen des Staats durch eine Nationalbank mit Staatskapital und ausschließlichem Monopol",&nbsp; Manifest komunistyczny, 1847

Niemiecki jedynym większym językiem europejskim, którego nie znam. Ale ten cytat rozumie chyba każdy... Przy okazji zrewanżuję się innym, tegoż Autora: „Jest tylko jeden sposób, by zniszczyć kapitalizm: podatki, podatki i jeszcze raz: podatki!”.


Chciałabym usłyszeć Pana zdanie na temat polityki monetarnej wg UPR i sposobu na nieubłagane pomnażanie się agregatów monetarnych pod wpływem matematyki równania procentu składanego. Czy jako cybernetyk, zna Pan jakiś dobry sposób na to sprzężenie zwrotne dodatnie?

Gdy walutą było złoto...

Jola
Co Pan sądzi o wypowiedzi kongresmena z USA, Jay Rockefeller: "Internet should have never existed"? Czy to preludium końca wolności słowa w internecie, czy Pana zdaniem media oddadzą swoją opiniotwórczą władzę na korzyść niezawłaszczonego jeszcze przez nie internetu?

Cóż – On Demokrata... jak tylko Sieć zacznie w sposób istotny wpływać na wybory – ONI ocenzurują Sieć. To oczywiste.

dany
Czy będą kandydaci z UPR w całym kraju do PE?

Myślę, że tak.

Krysia , antoniakowiewp.pl
Od kliku lat jestem pod Pana wrażeniem - człowieka o ciekawej osobowości. Czy Pan wie - że mój rodowy herb to KORWIN - czarny kruk ze złotą obrączką w dziobie? Jestem z niego dumna - pozdrawiam Pana i życzę wytrwałości w swoich poglądach.

Na czerwonym tle. Pozdrawiam wzajemnie.

mad
Jak nie dać się wszechogarniającemu zepsuciu wartości ?

W d***kracji? Nie ma siły. Trzeba by się odizolować... Musimy zniszczyć d***krację zanim ona zniszczy nas.

Wojciech , wojtas182o2.pl
Jest Pan za legalizacją marihuany. Czy spożywa Pan ten okropny narkotyk?

Nie. Jestem również za legalizacją picia kawy bez cukru (znacznie ohydniejsza w smaku, niż marihuana!!) – ale sam takowej nie piję. U mnie punkt widzenia nie zależy od punktu siedzenia.

*Radykał, monarchista, były prezes Unii Polityki Realnej, Mistrz Krajowy w brydżu, trzykrotny kandydat na prezydenta?

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Korwin-Mikke odpowiada internautom pb.pl