Kościół Anglii grozi „brudnym” spółkom sprzedażą ich akcji

opublikowano: 09-07-2018, 16:17

Spółki, które zanieczyszczają środowisko i nic nie robią, aby to zmienić, w ciągu pięciu lat zostaną usunięte z portfela inwestycyjnego Kościoła Anglii, którego wartość to 12 mld GBP.

To decyzja, którą podjęły władze Kościoła Anglii po spotkaniu podczas weekendu. Ustalono, że do 2023 roku z  porfela inwestycyjnego zostaną usunięte wszystkie spółki z branży paliw kopalnych, chyba że udowodnią, że prowadzą poważne działania w sprawie ograniczenia negatywnego wpływu na klimat. 

Zobacz więcej

Biskup Justin Welby (fot. YouTube)

Z rocznego raportu dotyczącego inwestycji Kościoła Anglii wynika, że na koniec 2017 roku „niedoważał” on akcje spółek naftowych i gazowych, które miały 4,48 proc. udział w portfelu.

Podczas wystąpienia w ubiegłym tygodniu na giełdzie w Londynie stojący na czele Kościoła Anglii arcybiskup Justin Welby ostrzegał, że zmiany klimatu zmieniają w sposób „nie do oszacowania” ryzyko dla biznesu i nie ma sposobu, aby przewidzieć ich wpływ na rynki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Kościół Anglii grozi „brudnym” spółkom sprzedażą ich akcji