Kosmetyki Mincer z nowym inwestorem

  • Alina Treptow
opublikowano: 05-05-2015, 00:00

Właściciel marki kosmetycznej Mincer został przejęty przez MCR Corporation, za którą stoją założyciele Skinei Polska.

Branża kosmetyczna nęci inwestorów nie tylko ładnymi zapachami, ale też dobrymi wynikami. O jej atrakcyjności świadczy najnowsza transakcja — spółka kosmetyczna Janina Mincer MCR Corporation została przejęta przez nowo założoną spółkę MCR Corporation, której udziałowcami są Jan Mrowiński, Mirosław Bryk oraz Anna Mrowińska. Branża kosmetyczna nie jest dla nich nowa — są już właścicielami firmy Skinea Polska, która sprzedaje kosmetyki pod marką Evrēe. O tym, że podwarszawska spółka kosmetyczna szuka inwestora, „PB” pisał już w zeszłym roku. Jan Mrowiński, prezes MCR Corporation, nie chciał udzielić informacji ani na temat szczegółów samej transakcji, ani na temat obu spółek — MCR oraz Skinei.

— Dziś mogę jedynie potwierdzić, że doszło do transakcji — zastrzega Jan Mrowiński. Inwestorzy oprócz firmy z własną fabryką, zatrudniającą około 60 pracowników, kupili historię — Mincer w odróżnieniu od Skinei, może pochwalić się długą tradycją. Firma została założona ponad 25 lat temu. Oprócz Polski jej produkty trafiają do Unii Europejskiej, na Wschód, Bliski Wschód, do USA oraz Kanady. Eksperci rynku nie chcieli oceniać samej transakcji, zastrzegając, że wszystko będzie zależało od pomysłów inwestorów na przejętą spółkę.

— Jestem ciekawy, co z tego wyniknie. Mincer jest kojarzony z kosmetykami naturalnymi, które cieszą się dużym zainteresowaniem konsumentów i wpisują się w ogólnoświatowe trendy. Z drugiej strony, przez lata spółka, zarządzana bardzo tradycyjnie, rozwijała się raczej obok dużego biznesu, co wiązało się też z mniejszą dynamiką sprzedaży. Na drugim biegunie mamy nowych inwestorów i spółkę Skinea, założoną przez młodych ludzi z nowatorskim podejściem. Sprzedają swoje produktywyłącznie w kanale nowoczesnym, i to do kilku wybranych sieci. Są dużo bardziej widoczni na rynku, również marketingowo. Pytanie też, czy kupili spółkę dla marki, czy również dla mocy produkcyjnych, których sami do tej pory nie posiadali — mówi prezes spółki kosmetycznej, chcący zachować anonimowość.

W branży kosmetycznej po przejęciu giełdowego Nepentesa niewiele się działo, jednak w inwestycjach widać już ożywienie. Ponad rok temu amerykański koncern kosmetyczno-farmaceutyczny The Mentholatum Company przejął polską spółkę kosmetyczną Dax Cosmetics. Za inwestorem rozgląda się też Aromeda, specjalizująca się w kosmetykach naturalnych i organicznych. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Alina Treptow

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu