Kosztowny luksus w Krakowie

MAS
opublikowano: 23-03-2010, 00:00

Sinah buduje przy krakowskim rynku mieszkania wyposażone w niezwykłe nowinki technologiczne.

Sinah buduje przy krakowskim rynku mieszkania wyposażone w niezwykłe nowinki technologiczne.

Krakowski inwestor Sinah zakończył stan surowy i prowadzi prace wykończeniowe w kamienicy Pod Złotym Globem. Apartamentowiec znajduje się przy Starym Mieście, na rogu ulic Krótkiej i Krzywej, w sąsiedztwie najważniejszych zabytków Krakowa — Bramy Floriańskiej i Barbakanu.

W siedmiokondygnacyjnym budynku powstanie 41 apartamentów o powierzchni od 40 do 128 mkw. W części podziemnej znajdzie się parking dla 40 samochodów. Każde z mieszkań będzie wyposażone w system alarmowy samoczynnie ryglujący drzwi wejściowe. Wszystkie klatki schodowe będą monitorowane, a mieszkańcy w każdej chwili będą mogli zobaczyć obraz z kamer wewnętrznych.

W mieszkaniach zamontowano kontraktony sygnalizujące otwarcie okien, zawory odcinające wodę podczas awarii oraz UPS-y, które w razie przerwy w dostawie energii elektrycznej podtrzymują zasilanie urządzeń zasilanych prądem o niskim napięciu. W budynku znajdzie się także SPA o powierzchni 550 mkw.

— Cena apartamentu zależy od piętra i rodzaju wykończenia. Klienci mogą skorzystać z usługi kompleksowego wykończenia. Architekt zaprojektuje wnętrze rezydencji zgodnie z oczekiwaniami kupującego, uwzględni preferowane materiały i doradzi, jak je wkomponować — wyjaśnia Stanisław Kałuża, prezes Sinah.

Aartamenty stanie deweloperskim na piętrach od pierwszego do piątego kosztują 19 tys. zł/mkw., a wykończone "pod klucz" 22 tys. zł/mkw.

Koszt penthouse’u na szóstym piętrze to 25 tys. zł za mkw. Najwyższa cena za metr sięga jednak nawet 28 tys. zł. Nabywców znalazło już 16 z 41 dostępnych apartamentów. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do swoich mieszkań już latem 2010 r

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu