KOV znalazł partnera do poszukiwań w Syrii

Kamil Zatoński, ESPI
06-09-2010, 09:08

Mena Hydrocarbons przejmie od Kulczyk Oil Ventures 30 proc. udziałów w jednym z obszarów poszukiwawczych.

Formalnie Mena przejmie udziały od spółki zależnej KOV - Lonn Latakii (LL). Zapłaci za to 3,12 mln USD (niespełna 10 mln zł), czyli równowartość 30 proc. kwoty kosztów, poniesionych do tej pory przez LL.

Dodatkowo Mena pokryje 60 proc. kosztów pierwszego odwiertu na terenie Bloku 9 oraz przejmie odpowiedzialność za 30 proc. gwarancji bankowej, wystawionej na kwotę 6,75 mln USD, która jest w chwili obecnej zabezpieczona tylko i wyłącznie przez Kulczyk Oil.

Pierwszy odwiert poszukiwawczy na terenie Bloku 9 ma nastąpić w pierwszej połowie 2011 roku.

MENA jest prywatną spółką międzynarodową skupiającą się na budowaniu portfela aktywów na terenie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. MENA, dysponująca sprawdzonym zarządem oraz zespołem technicznym z bogatym doświadczeniem w pracy na Bliskim Wschodzie, jest obecnie posiadaczem koncesji na rozpoznawanie złóż [ang. development concession] w Egipcie.

Wcześniej KOV wyraził zgodę na przejazanie 20 proc. udziału w prawie użytkowania górniczego Bloku 9 na rzecz Triton Petroleum Pty Ltd oraz 5-procentowego udziału w prawie użytkowania górniczego na rzecz osoby trzeciej.

Bezpośredni udział Loon Latakia w Bloku 9 wynosi 75 proc. przed skutecznym zawarciem umowy z MENA, oraz 45 proc. po jej skutecznym zawarciu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński, ESPI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Energetyka / KOV znalazł partnera do poszukiwań w Syrii