Kowal: UE była informowana o problemach z rosyjskim embargiem

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 25-11-2006, 12:46

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Kowal powiedział, że resort od dawna informował partnerów w Unii i prowadził lobbing w sprawie sporu polsko-rosyjskiego o embargo na żywność.

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Kowal powiedział, że resort od dawna informował partnerów w Unii i prowadził lobbing w sprawie sporu polsko-rosyjskiego o embargo na żywność.

Kowal mówił w Sygnałach Dnia w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że temat zniesienia rosyjskiego embarga na polską żywność przewijał się niemal w każdej rozmowie z przedstawicielami Unii w ostatnim roku.

Paweł Kowal, który w polskim MSZ jest odpowiedzialny za politykę wschodnią zapewnił, że Polska prowadzi aktywną politykę w odniesieniu do wschodnich sąsiadów. Dodał, że obecne stosunki polsko-rosyjskie określiłby jako dobre i zauważył, że w ostatnim roku nastąpiło na tym polu duże przyspieszenie. Paweł Kowal zwrcócił tu uwagę, że ostatnio miało miejsce wiele wzajemnych wizyt na średnim i wyższym szczeblu.

Wiceminister określił apele Unii kierowane jednocześnie do Polski o wycofanie weta w sprawie negocjacji z władzami w Moskwie, i do Rosji o wycofanie embarga, jako normalne działanie w dyplomacji. Zapewnił, że nie ma w tym niczego niepokojącego.

Zapytany o przedstawicielstwo Polski w Brukseli podkreślił, że placówką kieruje obecnie dyplomata w randze charge d'affairs. Zapewnił, że jest to bardzo doświadczony negocjator.

DI

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane