Do konkursu „Najlepszy pomysł na biznes typu spin off, spin out” organizowanego przez Kielecki Park Technologiczny (KPT) zgłosiło się kilkadziesiąt osób. Do wygrania jest łącznie 50 tys. zł. — To zdecydowanie wysoka kwota, którą laureaci będą mogli przeznaczyć na rozpoczęcie działalności gospodarczej. A takie wsparcie jest szczególnie ważne w pierwszym okresie prowadzenia firmy — mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT.
Do kolejnego etapu przejdzie 20 najlepszych pomysłów na biznes, a ich autorzy wezmą udział w szkoleniach, na których dowiedzą się, jak założyć działalność gospodarczą, jak przygotować biznesplan i wprowadzić produkt na rynek.
Po zakończeniu zajęć przygotują biznesplany, które zostaną ocenione przez komisję. Autorzy trzech najlepszych otrzymają nagrody finansowe. Szkolenie dla studentów zaplanowano na luty, a zwycięzcy konkursu będą znani w kwietniu.