Krach osłabił oczekiwania dotyczące kursu bitcoina

opublikowano: 06-12-2021, 17:48

Utrata podczas weekendu jednej piątej wartości przez bitcoina spowodowała, że realizacja wcześniejszych optymistycznych prognoz dotyczących kursu kryptowaluty na koniec roku wydaje się już nierealna, pisze Reuters.

Kurs bitcoina spadał nawet o 40 proc. poniżej historycznego maksimum z 10 listopada, kiedy wynosił prawie 69 tys. USD. W poniedziałek najpopularniejsza kryptowaluta drożeje o 1,2 proc. do 48967 USD.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

- Ostatni miesiąc kwartału będzie trudny, perspektywa dojścia kursu do 100 tys. USD czy innych okrągłych wartości, jak wielu ludzi, w tym analityków technicznych, sugerowało, wydaje się już niemożliwe – powiedział Reutersowi Matt Dibb ze Stackfunds z Singapuru. – Nasza prognoza jest neutralna do niedźwiedziej w krótkim terminie – dodał.

W sobotę bitcoin doświadczył największej przeceny od 19 maja, kiedy jego wartość spadała nawet o 31 proc.

Na początku roku, kiedy kurs kryptowaluty ustanawiał rekord wynoszący 34500 USD, stratedzy JP Morgan Chase pisali, że „mania spekulacyjna” może wynieść kurs bitcoina do 50-100 tys. USD. Zastrzegali, że w ich ocenie taka wartość kryptowaluty będzie niemożliwa do utrzymania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane