Krak - Brokers dotrzyma słowa

Maciej Zbiejcik
02-02-2001, 00:00

Krak-Brokers dotrzyma słowa

W ciągu tygodnia Krak-Brokers zamierza dopiąć ostatnie szczegóły umowy związanej z importem rosyjskiego gazu. Według wstępnych szacunków, realizacja tego kontraktu może dostarczyć spółce około 24 mln zł przychodów. Wartość ta odpowiada prognozie tegorocznej sprzedaży.

Wiele na to wskazuje, że umowa krakowskiej spółki z rosyjską firmą związaną ze światowym gigantem Gazpromem może okazać się przełomowa dla dalszego funkcjonowania Krak-Brokers. Z roku na rok spółka poprawiała swoją sprzedaż o kilka milionów złotych, gdy tymczasem przedsięwzięcie związane z dostawą gazu powiększyłoby jej przychody o mniej więcej 24 mln zł. Wszystko dzięki dostawie gazu propan-butan, w ilości 2-4 tys. ton miesięcznie.

— Kontrakt z Rosjanami jest prawie dopięty. Oprócz ceny gazu ustaliliśmy niemal wszystkie warunki umowy. Liczę, że w ciągu kilku dniu uda się nam dogadać co do ceny — przyznaje Dariusz Marciniak, prezes Krak-Brokers.

Nie jest to jednak jedyne duże przedsięwzięcie spółki. Firma mocno zaangażowała się także w rozwój Małopolskiej Giełdy Towarowej, którą niedawno wcieliła do swoich struktur.

— Przyjęcie ustawy regulującej funkcjonowanie giełd towarowych sprawiło, że ten rynek staje się coraz ciekawszy. Nie ukrywam, że mamy w związku z tym duże aspiracje — dodaje Dariusz Marciniak.

Sądząc po tegorocznych prognozach, 2001 rok powinien być kolejnym udanym dla Krak-Brokers. Według przyjętych szacunków zarządu, przychody spółki w tym roku powinny wynieść nie mniej niż 25 mln zł, a zysk netto 1 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Krak - Brokers dotrzyma słowa