Kraków najlepszy w Europie na liście city breaks

PAP, DI
opublikowano: 01-11-2014, 11:17

Kraków uplasował się na czele rankingu magazynu "Which" obejmującego 45 europejskich miast najciekawszych i najbardziej przyjaznych z punktu widzenia krótkiego turystycznego wyjazdu (tzw. city breaks). Dawna stolica Polski wyprzedziła m.in. Berlin i Wiedeń.

Warszawa zajęła 37. miejsce, drugie było Monachium, Praga trzecia, a Berlin czwarty. Na dalszych miejscach sklasyfikowano Budapeszt, Tallin, Barcelonę, Wiedeń a także Walencję i Sewillę. Listę zamykają Neapol i Mediolan.

W sondażu wzięło udział 4 585 respondentów. Uwzględniono miasta, do których z W. Brytanii można dolecieć w asie nie dłuższym niż trzy godziny.

W sondażu pytano m.in. o zakwaterowanie, wyżywienie, atrakcje kulturalne, łatwość poruszania się, ofertę detaliczną, nastawienie do zagranicznych turystów, stosunek cen do jakości usług.

Krakowowi przyznano najwyższą ocenę pięciu gwiazdek zarówno w kategorii walorów kulinarnych jak i przyjaznego stosunku do obcokrajowców. W kategorii atrakcji turystycznych i zakwaterowania Kraków zdobył po cztery gwiazdki. Wśród atrakcji wymieniano pobliską kopalnię soli w Wieliczce.

Średnia cena pokoju hotelowego w Krakowie jest przystępna jak na kieszeń brytyjskiego turysty - 55 funtów, a transfer z centrum miasta na lotnisko kosztuje mniej niż 1 funt. "Which" jest magazynem ochrony brytyjskiego konsumenta. Dokonuje regularnych przeglądów towarów i usług z punktu widzenia jego interesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane