Kraków pełen innowacji

SACH
opublikowano: 07-09-2012, 00:00

Targi, panele dyskusyjne, konferencja — to tylko niektóre atrakcje zbliżających się Małopolskich Targów Innowacji.

Już po raz piąty w Krakowie spotkają się firmy stawiające na nowe rozwiązania. Tym razem Małopolskie Targi Innowacji (MTI) odbędą się 12 października. Zaprezentują się podczas nich przedsiębiorcy, których produkty, technologie i usługi są nowatorskie, wyjątkowe i konkurencyjne w skali co najmniej regionu. Co roku MTI przyciąga innowatorów z wielu branż, często odmiennych — i nie inaczej

będzie tym razem. Do tej pory w imprezie brali udział przedsiębiorcy z sektora m.in. motoryzacji, biotechnologii, telekomunikacji, firmy jubilerskie, szkoleniowe i narzędziowe. Tym razem na MTI pojawią się także przedstawiciele najdynamiczniej rozwijającego się segmentu, czyli branży gier. Łącznie na MTI zaprezentuje się 50 wystawców.

Podczas imprezy odbędzie się konferencja „Innowacje — niezbędny czynnik nowoczesnej architektury gospodarczej”. Będzie ona dotyczyła m.in. tworzenia polityki innowacyjnej w województwie, zwłaszcza w zakresie inteligentnej specjalizacji, która jest nowym elementem polityki Unii Europejskiej wobec regionów.

Tej tematyce będą poświęcone także panele dyskusyjne z serii „Przy kawie o innowacjach” — stały element MTI. Wiele uwagi prowadzący i uczestnicy poświęcą także wspieraniu młodej przedsiębiorczości. Zaprezentowane zostaną polskie i fińskie doświadczenia w tym temacie. Organizatorzy ogłoszą zwycięzców konkursu Małopolski Inkubator Pomysłowości. Zostaną w nim wybrane najlepsze innowacyjne biznesplany, które mają realną szansę na rynkowy sukces.

WIĘCEJ INFORMACJI

www.imalopolska.eu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SACH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu