Kraków wśród najlepszych miast do pracy zdalnej

  • DI
opublikowano: 11-08-2022, 06:30
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Home office oznacza elastyczność czasu i miejsca pracy. Niektóre miejscowości są wybierane przez cyfrowych nomadów częściej niż inne. Wśród nich znalazł się Kraków.

Zespół MoneyTransfers.com przyjrzał się badaniom pokazującym, jak ważne jest miejsce pracy zdalnej i co cenią sobie pracownicy przy jego wyborze. Według rankingu Holidu, wyszukiwarki domów i apartamentów wakacyjnych, najatrakcyjniejszym miastem dla pracowników zdalnych jest Lizbona, wybrana spośród 100 najlepszych miast z całego świata. Położona na wzgórzach stolica Portugalii stała się w ostatnich latach mekką cyfrowych nomadów. Ponadto kraj oferuje wizę D7 lub wizę przedsiębiorcy, która ułatwia życie takim osobom.

Na drugim miejscu znalazła się hiszpańska Barcelona z dużym wyborem przestrzeni co-workingowych i wydarzeń kulturalnych. Na trzecim miejscu uplasował się Budapeszt, gdzie koszty życia są niższe, a krajobraz technologii cyfrowej rozwija się całkiem dobrze.

Kolejne miejsca zajęły: Istambuł (Turcja), Bukareszt (Rumunia), Madryt (Hiszpania) i Sofia (Bułgaria). Kraków uplasował się na ósmej pozycji. Wybierany jest głównie ze względu na szybkie wi-fi i przystępne ceny.

W badaniu z 2022 r. wzięło udział 2118 respondentów. Za największą korzyść pracy zdalnej uznali elastyczność czasu (67 proc.), a za największe problemy – brak możliwości wyłączenia się pod koniec dnia (25 proc.) i samotność (24 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane