Kraków wybrał w końcu rowery

WST
opublikowano: 25-04-2016, 16:20

Po niemal roku procedur, Kraków w końcu wybrał firmę, która przez kolejne 8 lat będzie odpowiedzialna za wypożyczanie w tym mieście rowerów miejskich.

Jak donosi portal zikit.krakow.pl , wygrała oferta, choć do finałowych rozstrzygnięć droga nie jest jeszcze tak prosta, złożona przez warszawską firmę BikeU, będącą częścią międzynarodowego koncernu. 

Rowery w Krakowie
Rowery w Krakowie
Zikit

BikeU zaoferowało dostarczenie 100 rowerów, nie później niż cztery miesiące od podpisania umowy. Po kolejnych dwóch miesiącach liczba jednośladów wzrośnie do 300, a maksymalnie po 10 miesiącach, od podpisania umowy (czyli na wiosnę przyszłego roku), osiągnie 1500 rowerów. 

Tak długi tok działań związany był z wyborem operatora w trybie koncesji. Kraków tym samym będzie pierwszym polskim miastem które wprowadzi najnowocześniejsze rowery czwartej generacji i w dodatku będzie jedynym miastem w Polsce, w którym rower publiczny będzie dotowany z pieniędzy budżetu tylko w niewielkim stopniu lub wcale.

Jak wynika ze złożonej oferty, BikeU oczekuje od Miasta Kraków miesięcznej dopłaty, w wysokości 1zł za rower.

O rynku operatorów systemu rowerów miejskich pisaliśmy m.in. w artykule>>Nextbike nie pedałuje sam

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane