Czytasz dzięki

Krakowski inwestor rozkręci innowacje na wschodzie

opublikowano: 11-06-2019, 22:00

Spółka Bitspiration Booster pomoże podlaskim start-upom wprowadzić na rynek niesztampowe produkty i usługi.

Unijne wsparcie w regionalnych programach operacyjnych to nie tylko granty, ale też wejścia kapitałowe. Są one ratunkiem dla małych początkujących firm, które mają utrudniony dostęp do finansowania projektów.

— Wspomniany instrument pomaga start-upom przyspieszyć ich rozwój. Chcieliśmy, aby w województwie podlaskim działał silny inwestor, który wesprze młode spółki wiedzą, kontaktami biznesowymi i sporym kapitałem. Dzięki funduszowi inwestycyjnemu Bitspiration Booster, z którym podpisaliśmy umowę, początkujące firmy lepiej poznają potrzeby ryku i szybciej dopracują swoje produkty — mówi Przemysław Cieszyński, członek zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego.

Krakowska spółka będzie wspierała podlaskie start-upy poprzez wejścia kapitałowe. Pula przeznaczona na inwestycje wynosi ok. 15 mln zł. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Spółka Bitspiration Booster będzie lokowała kapitał w początkujące firmy w zamian za część udziałów.

— To ważne wydarzenie dla naszego regionu. Nigdy wcześniej nie wspieraliśmy w ten sposób podlaskich start-upów. Liczę, że dzięki wejściom kapitałowymw regionie rozwinie się wiele firm z dużym potencjałem, a doświadczenia, które zbierzemy w trakcie realizacji przedsięwzięcia, pomogą nam lepiej przygotować się do kolejnego rozdania pieniędzy unijnych — mówi Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego.

Z wejść kapitałowych mogą skorzystać MŚP działające na rynku do pięciu lat, licząc od pierwszej komercyjnej sprzedaży. Mile widziane są również firmy, które dopiero wchodzą na rynek albo mają pomysł na biznes, ale brakuje im kapitału na wdrożenie konceptu. Bitspiration Booster może zainwestować w start-up nawet milion złotych. W zamian obejmie do 60 proc. akcji lub udziałów firmy na maksymalnie 10 lat.

Sprawdź program warsztatu "Rozwój produktów i usług", 27 czerwca 2019, Warszawa >>

cc937a7e-4287-11ea-b77f-2e728ce88125
Puls Firmy
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE
Puls Firmy
autor: Sylwester Sacharczuk
Wysyłany raz w tygodniu
Sylwester Sacharczuk
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane