Kredyt Bank zwiększył kapitał

Beata Tomaszkiewicz
12-12-2001, 00:00

Sąd zarejestrował podwyższenie kapitału akcyjnego Kredyt Banku do 739,5 mln zł w wyniku emisji 49,3 mln akcji serii T. Tym samym fundusze własne spółki wzrosły do 2,5 mld zł. Wzrósł także udział inwestora strategicznego — KBC, który ma prawo do wykonywania 54,63 proc. głosów na WZA.

— Ponieważ inwestor strategiczny przekroczył 50-proc. udział w KB spodziewam się, że jeszcze w tym roku ogłosi wezwanie na akcje tej spółki — mówi Marcin Materna, analityk DM BIG BG.

Jego zdaniem, mocniejsze wejście inwestora może dla KB oznaczać zwiększenie standardów procedur kredytowych, a więc konieczność utworzenia większych rezerw.

— Kredyt Bank to jeden z dynamiczniej rozwijających się banków, jednak w przeciwieństwie np. do Pekao SA postawił na ekspansję, a nie cięcie kosztów. Myślę, że poprawienie wskaźnika kosztów do dochodów będzie jednym z priorytetów banku —twierdzi Marcin Materna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kredyt Bank zwiększył kapitał