Kredyt Inkaso chce 61 mln zł od Bestu

opublikowano: 18-08-2016, 19:06

Miała być fuzja jest wojna. Jej kolejne oblicze to pozew sądowy o niebagtelną kwotę.

Kredyt Inkaso pozwało Best i Krzysztofaa Borusowskiego, czyli w praktyce swojego największego akcjonariusza, o 60,7 mln zł.

Ma to być równowartość szkody jaką Best wyrządził Kredyt Inkaso rozpowszechniając nieprawdziwe i pomawiające informacje dotyczące zarządu Kredyt Inakso, rzekomych nieprawidłowości w spółce, rzekomego fałszowania sprawozdań finansowych i braku umocowania zarządu do działania w jej imieniu.

Według Kredyt Inkaso rozpowszechnianie tych informacji było bezposrednią przyczyną wypowiedzenia umów zarządznia portfelami wierzytelności przez fundusze Trigon i Agio.

Jeszcze pod koniec 2015 r. Kredyt Inkaso i Best przekonywały, że do 2020 r. razem na rynku wierzytelności będą mogły więcej. Zakładały 400 mln zł więcej wpłat z efektu synergii. Sprawa wydawała się prosta, bo większościowy akcjonariusz Bestu — Krzysztof Borusowski — jest największym akcjonariuszem Kredyt Inkaso (również przez Best). Na WZA z kwietnia 2016 r. Best został jednak zmarginalizowanyprzez koalicję innych akcjonariuszy — z TFI i OFE na czele

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy