Kredyt? Za rok, może dwa. Sprawdź ofertę banków

SW
opublikowano: 25-06-2012, 00:00

Przedsiębiorcy rozpoczynający działalność mają niewielkie szanse na kredyt.

Przedsiębiorca, który dopiero założył firmę i potrzebuje gotówki nie ma po co iść do banku. Najpewniej wróci z kwitkiem. Od przedsiębiorców starających się o kredyt banki najczęściej wymagają co najmniej roku działalności, wynika z ankiety Tax Care, przeprowadzonej wśród 19 banków. Powód jest prosty.

— Czas prowadzenia firmy musi być dla banku na tyle długi, by w razie przejściowych kłopotów przedsiębiorca był w stanie spłacać kredyt — tłumaczy Agata Szymborska-Sutton z Tax Care. Oferta kredytowa dla firm działających na rynku krócej niż rok, jest uboga i dotyczy tylko wybranych produktów, które ze względu na formę w większości przypadków wiążą się z uzyskaniem relatywnie niskiego finansowego wsparcia. Firmom bez stażu, od pierwszego miesiąca działalności, finansowania może udzielić jedynie Idea Bank (w postaci kredytu zabezpieczonego hipoteką), oraz Multibank (kredyt inwestycyjny). Możliwość zadłużenia od początku działalności, pod pewnymi warunkami, deklaruje BZ WBK, a miesiąc działalności wystarczy w Kredyt Banku. Większość przepytanych przez Tax Care banków wymaga przynajmniej rocznego stażu.

— Przy czym wiele zależy także od rodzaju kredytu, o jaki stara się przedsiębiorca — twierdzi Agata Szymborska-Sutton.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu