Krokodyle zmierzą prędkość odcinkowo

GITD zamawia 39 urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości. To ponad dwa razy więcej niż jest obecnie.

Na polskich drogach działa około 30 urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości. Niedawno został wyłączony system na trasie A1 między Piotrkowem Trybunalskim a Tuszynem. Drogowa dyrekcja oddaje tam 19 listopada do ruchu kolejną jezdnię autostrady i uznała dotychczasowe urządzenia za zbędne.

Jazdę kierowców wkrótce natomiast zaczną monitorować nowe systemy na stołecznych odcinkach S8 Mory—Bemowo i Łabiszyńska—Marki. Na tym nie koniec. Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD) ogłosił przetarg na zakup i montaż 39 systemów do odcinkowego mierzenia prędkości. Oferty można składać do 16 grudnia. Wyłoniony w postępowaniu wykonawca będzie miał 70 tygodni, czyli około 1,5 roku, na realizację zamówienia. Nowe urządzenia pojawią się m.in. na obwodnicach Mszczonowa czy Białobrzegów. Sporo ich będzie na autostradzie A1, np. w okolicach wsi Pomorzany i Bociany w województwie łódzkim, na odcinku od węzła Nowy Ciechocinek do miejsca obsługi podróżnych (MOP) Kałęczynek oraz na trasie między Pelplinem a Swarożynem. Na A4 mogą zostać zamontowane na odcinku Kostomłoty—Kąty Wrocławskie oraz na trasie Balice—Rudno, a na A2 od MOP Leonia/Kuny do punktu poboru opłat Żdżary. Do montażu nowych urządzeń wyznaczono 39 lokalizacji podstawowych oraz 29 rezerwowych (patrz informgrafika).

kliknij w tabelę, aby ją powiększyć:

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane