Królewski obiad za 11 EUR

opublikowano: 13-05-2016, 11:44

Hiszpańskie media informują o niespodziewanej wizycie króla Hiszpanii w przydrożnej restauracji.

Król Filip VI zaskoczył właścicieli restauracji Puerta de Extremadura kiedy niespodziewanie pojawił się w poniedziałek w towarzystwie ministra edukacji. Obaj wcześniej uczestniczyli w ceremonii uczczenia Sofii Corradi, która miała wielki udział w stworzeniu programu Erasmus.

youtube.com

Król i minister wpadli do lokalu na lunch. Wybrali po standardowym zestawie, kosztującym 11 EUR. Nie wiadomo co zjedli, ale zwykle w ofercie jest królik z ziemniakami i ozór wołowy. Po posiłku król Hiszpanii i minister edukacji zgodzili się na zrobienie sobie pamiątkowych zdjęć z personelem lokalu i jego innymi gośćmi.

Nie wiadomo, czy król zostawił napiwek. Hiszpańskie media przypominają, że Filip VI obejmując władzę po abdykacji ojca deklarował transparentność królewskich finansów. Ekstrawaganckie zachowanie poprzedniego króla Hiszpanii, Juana Carlosa, a także afery finansowe z udziałem innych członków rodziny królewskiej,  przyczyniły się do spadku jej popularności wśród Hiszpanów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.es

Polecane