Kronospan może przejąć KPPD Szczecinek

DI, PAP
18-07-2007, 20:45

Kronospan Holdings otrzymał od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodę na przejęcie kontroli nad Koszalińskim Przedsiębiorstwem Przemysłu Drzewnego w Szczecinku - podał Kronospan w  komunikacie.

Kronospan Holdings w marcu wezwał do sprzedaży 1 mln 524 tys. 625 akcji KPPD, stanowiących 93,97 proc. głosów, po 33,70 zł za akcję. Przyjmowanie zapisów na sprzedaż akcji trwało od 10 maja do 18 lipca.

Kronospan posiada obecnie 6,03 proc. ogólnej liczby głosów na WZA KPPD, a w wyniku wezwania chce osiągnąć 100 proc. ogólnej liczby głosów, co odpowiada 1 mln 622 tys. 400 akcjom.

Zarząd KPPD oceniał, że wezwanie ogłoszone przez Kronospan Holdings stwarza realne zagrożenie dla możliwości kontynuacji i skali prowadzonej przez spółkę działalności oraz jej dalszego rozwoju.

Tymczasem na początku lipca do sprzedaży 714.279 akcji KPPD, stanowiących 44,03 proc. kapitału, po 60,11 zł za akcję, wezwały spółki Drembo, Tarko, Kalina wraz z Drzewiarz sp. komandytowa i Wspólnicy sp. komandytowa, austriacki TLH Verwaltungs und Beteiligungs Gesellschaft i TLH Polska. Drembo, Tarko i Kalina to spółki pracownicze, w których udziałowcami są członkowie zarządu KPPD oraz znacząca grupa pracowników.

W KPPD akcjonariat pracowniczy jest właścicielem akcji na poziomie blisko 50 proc. kapitału zakładowego. Celem tej części akcjonariatu spółki jest, poprzez wezwanie, umożliwienie sprzedaży akcji spółki przez pozostałych akcjonariuszy, którzy nie identyfikują się ze strategią realizowaną przez pracowników.

Kronospan prowadzi w Polsce działalność produkcyjną w branży drzewnej i specjalizuje się w produkcji płyty oraz materiałów drewnopochodnych z przeznaczeniem dla przemysłu meblarskiego oraz budownictwa. Firma poszerza działalność na produkcję wyrobów z drewna litego.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Kronospan może przejąć KPPD Szczecinek