Kronospan nie przejmie polskiego biznesu Pfleiderera

opublikowano: 30-11-2022, 18:06
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Margrethe Vestager, unijna komisarz ds. konkurencji poinformowała, że austriacki Kronospan nie przejmie polskiego biznesu niemieckiego Pfleiderera, informuje Reuters.

Agencja przypomina, że w kwietniu Komisja Europejska rozpoczęła dochodzenie dotyczące wpływu transakcji na konkurencję. Reuters nieoficjalnie dowiedział się, że planowano jej zawetowanie. W środę Vestager powiedziała, że Kronospan nie zdołał rozwiać wątpliwości unijnego nadzoru dotyczących transakcji, której wynikiem byłoby powstanie dominującego gracza na rynkach płyt wiórowych w Polsce i Państwach Bałtyckich.

- Rozwiązania oferowane przez Kronospan nie usunęły naszych obaw dotyczących konkurencji i nie mogliśmy zgodzić się na transakcję. Otrzymaliśmy informację o decyzji Kronospanu o wycofaniu się z niej – poinformowała Vestager.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane