Kropla drąży skałę

MIB
opublikowano: 12-08-2010, 00:00

W miniony weekend odbył się finał akcji Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa "Weekend Bez Ofiar".

W miniony weekend odbył się finał akcji Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa "Weekend Bez Ofiar".

Niestety wielu kierowców nie wzięło sobie do serca rad przekazywanych w czasie akcji przez organizatorów i media wspierające. Wynik? W piątek, sobotę i niedzielę (6, 7 i 8 sierpnia 2010 r.) na drogach zginęły 44 osoby. Policjanci zatrzymali blisko 1,7 tys. nietrzeźwych kierowców.

— Niestety, w ten weekend zginęło w wypadkach więcej osób niż w poprzednie wakacyjne weekendy. Wielu kierowców nie wzięło sobie do serca apeli związanych z akcją — mówi Mariusz Sokołowski, rzecznik komendanta głównego policji.

Zwrócił on uwagę, że na drogach było duże natężenie ruchu. Kierowcy spieszyli się, wyprzedzali na trzeciego, wymuszali pierwszeństwo. Jego zdaniem weekendowa akcja jest dowodem na to, że w sprawie poprawy bezpieczeństwa na drogach trzeba jeszcze wiele zrobić.

Trudno się spodziewać, że jedna akcja zakończy się pełnym sukcesem. Szczególnie jeśli w grę wchodzi konieczność zaangażowania wszystkich uczestników ruchu. Realizowany przez kilkanaście lat m.in. w Szwecji program "wizja zero" wciąż nie spowodował osiągnięcia wyznaczonego celu (zero ofiar na drogach), mimo to jest konsekwentnie prowadzony.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy