Krótsza droga od pomysłu do wdrożenia

opublikowano: 18-06-2019, 22:00

Start-upy, które wspólnie z korporacjami, wypracują rozwiązania elektromobilne, dostaną solidne wsparcie eksperckie.

Działalność zaczęła internetowa sieć specjalistów, którzy pomogą rozwinąć skrzydła spółkom biorącym udział w programie Pilot Maker Elektro ScaleUp. Jego operatorem jest firma doradcza techBrainers. Pomaga ona maluchom zdobyć przełomowe zlecenia i wdrożyć nietuzinkowe rozwiązania elektromobilne. Młode spółki mogą liczyć także na wsparcie dużych firm, w tym m.in. Taurona, PKN Orlen, Carrefoura czy Siemensa. Start-upy i współpracujące z nimi duże przedsiębiorstwa będą mogły skorzystać również z internetowej bazy ekspertów.

Zostali do niej włączeni energetycy, informatycy, specjaliści od motoryzacji, logistyki, komunikacji i ochrony środowiska, którzy mają doświadczenie i wiedzę w dziedzinie elektromobilności.

— W nowych gałęziach gospodarki zarządzanie sieciowe daje efekty dużo większe niż praca w hierarchicznych strukturach. Dlatego zbudowaliśmy pierwszą w Polsce sieć ekspertów e-mobility — mówi Magdalena Jackowska-Rejman, prezes techBrainers.

Platforma — jak podkreśla — ułatwi komunikację przedstawicieli biznesu ze specjalistami.

— W prosty sposób mogą oni tworzyć wirtualne zespoły, dzielić się opiniami i sugerować rozwiązania. Podobne sieci skróciły czas powoływania grup roboczych w wielu korporacjach. Platforma ma charakter otwarty. Eksperci włączeni do sieci mogą zapraszać kolejnych specjalistów — zaznacza Magdalena Jackowska-Rejman.

Zwraca uwagę, że wspomniana sieć przyspieszy komercjalizację innowacyjnych pomysłów. Z tego narzędzia skorzystają też duże firmy, które uczestniczą w programie jako odbiorcy technologii.

— Każdy z naszych korporacyjnych partnerów może samodzielnie sformułować pytania i problemy badawcze, a następnie przesłać je do zaopiniowania wybranym ekspertom z naszej sieci — mówi Magdalena Jackowska-Rejman.

Budżet programu Pilot Maker Elektro ScaleUp to 10 mln zł. Pozwoli on na wdrożenie 23 pionierskich technologii. Do programu zakwalifikowały się już start- -upy, które prowadzą projekty dotyczące m.in. przemysłowego internetu rzeczy w infrastrukturze ładowania pojazdów elektrycznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Doraota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy