KRRiT chce wyjaśnień od ATM

MEW
opublikowano: 18-01-2012, 00:00

Grupa ma czas do końca lutego na rozpoczęcie nadawania na multipleksie. Krajowa rada pyta, dlaczego jeszcze tego nie zrobiła.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) oddaliła wczoraj odwołania w sprawie składu pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. Najgłośniejsza jest sprawa TV Trwam, która na multipleksie się nie znalazła. Z kolei ATM Grupa, która dostała się na listę, jeszcze nie rozpoczęła nadawania. — Zgodnie z procedurą przygotowaliśmy wezwanie do złożenia wyjaśnień w tej sprawie — mówi Ewa Gadomska, p.o. dyrektora departamentu regulacji biura KRRiT.

Z informacji nadesłanych nam wczoraj przez KRRiT wynika, że ATM ma czas do końca lutego na uruchomienie programu. ATM zadeklarował, że w marcu ruszy z emisją testową, a z ostatecznym nadawaniem zdąży przed piłkarskim EURO 2012.

— Chcielibyśmy wystartować z kanałem ATM Rozrywka pod koniec maja — zadeklarował w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Maciej Grzywaczewski, wiceprezes ATM Grupy. Przyznał jednocześnie, że spółka waha się cały czas w sprawie uruchomienia projektu. Obok programów Telewizji Polskiej w pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej znalazły się programy ESKA TV (nadawany przez Radio Eska), ATM Rozrywka TV (ATM Grupa), U-TV (STAVKA) i Polo TV (Lemon Records). Wszystkie kanały, oprócz ATM Rozrywka, rozpoczęły nadawanie w połowie grudnia. Naziemna telewizja cyfrowa powoli zastępuje obecne nadawanie analogowe. Chętnych do pierwszego multipleksu było wielu, ale nie zgłosiły się żadne duże międzynarodowe stacje ze względu na stosunkowo małą opłacalność tego projektu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW

Polecane