KRRiT donosi do prokuratora na Cyfrowy Polsat

MEW
opublikowano: 11-03-2013, 16:58

Regulator donosi do prokuratury na transmisję meczów reprezentacji Polski w systemie pay-pew-view. Dlaczego tylko na nas i dlaczego tylko w sprawie dwóch meczów – pyta CP.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) złożyła wniosek do prokuratora o podejrzenie popełnienia przestępstwa przez Cyfrowy Polsat. Chodzi o transmisję meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej z drużynami Czarnogóry i Mołdawii, w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2014 roku. Cyfrowy Polsat wyemitował je 7 i 11 września 2012 roku w ramach płatnych transmisji (pay-per-wiev).

CP zdecydował się na emisję meczów po tym, jak TVP nie dogadała się w tej sprawie z właścicielem praw do transmisji. Ustawa nakazuje transmisję ważniejszych meczów na otwartych antenach, wyjątkiem mogą być jedynie sytuacje, gdy stacja nadająca transmisję płatną jest w stanie udowodnić, że nikt nie był zainteresowany bezpłatną transmisją.

- Złożenie zawiadomienia poprzedzone zostało wnikliwą analizą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zmierzającą do wyjaśnienia wszelkich okoliczności, które uniemożliwiły widzom powszechny i bezpłatny dostęp do wyżej wymienionych wydarzeń sportowych – napisała KRRiT w komunikacie.

Cyfrowy Polsat o analizach KRRiT i o wniosku do prokuratury dowiedział się z prasy.
- Jesteśmy zaskoczeni takim przebiegiem zdarzeń, zwłaszcza że usługi PPV od kilku lat funkcjonują na rynku polskim dokładnie w taki sam sposób, pokazują różne dyscypliny sportowe, m.in. gale boksu i MMA, były i są świadczone zarówno przez inne platformy satelitarne, jak i operatorów kablowych i nigdy, według naszej wiedzy, nie budziły one zastrzeżeń KRRiT. Dlatego nie rozumiemy, dlaczego zarzuty KRRiT zostały teraz skierowane wyłącznie przeciwko Cyfrowemu Polsatowi i dlaczego dotyczącą tylko jednego, wybranego wydarzenia pokazywanego w PPV. Także przedstawiona w stanowisku KRRiT koncepcja koncesjonowania usług PPV, stawiająca wiele pytań o kwestie realizacyjne, wydaje się mieć na celu wyłącznie zabicie rynku nowoczesnych i powszechnych za granicą usług PPV – napisał CP w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu