KRRiT ogłosiła konkurs na kandydatów na prezesa UKE

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-03-2006, 12:09

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) ogłosiła w piątek otwarty konkurs na kandydatów na stanowisko prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) - wynika z ogłoszenia na stronie internetowej Rady.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) ogłosiła w piątek otwarty konkurs na kandydatów na stanowisko prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) - wynika z ogłoszenia na stronie internetowej Rady.

    Zgodnie z tzw. ustawą medialną, uchwaloną pod koniec grudnia 2005 roku, prezes UKE jest wybierany przez premiera spośród trzech kandydatów, wyłonionych przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

    Oferty w ogłoszonym w piątek konkursie będzie można składać przez 10 dni. Zostaną one ocenione, a wybrane osoby zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną. Potem członkowie Rady w głosowaniu wybiorą trzech kandydatów na prezesa UKE. Jeśli KRRiT nie zdoła wybrać trzech kandydatów, konkurs zostanie powtórzony.

    Kandydat na prezesa musi mieć wykształcenie wyższe oraz posiadać doświadczenie w działalności telekomunikacyjnej lub pocztowej.

    Regulator rynku telekomunikacyjnego nie ma prezesa od połowy stycznia, czyli od dnia likwidacji Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty i powołania na jego miejsce UKE. Zgodnie z decyzją premiera, obowiązki prezesa Urzędu pełni wiceminister transportu i budownictwa Anna Streżyńska.

    W środę UKE poinformował, że brak nowego prezesa Urzędu powoduje opóźnienia w jego pracach, zmierzających do liberalizacji rynku telekomunikacyjnego. Opóźnienia mogą dotyczyć m.in. wydania oferty ramowej ws. dostępu do lokalnej pętli abonenckiej w zakresie Bitstream Access (dostęp do internetu), wydania decyzji w sprawie hurtowej sprzedaży abonamentu (WLR), roamingu krajowego, wyłonienia zwycięzcy w przetargu na częstotliwości GSM 1800 czy w konkursie na świadczenie usługi powszechnej.

    Przyczyną jest decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który 27 lutego zawiesił postępowanie sądowe w sprawie skargi Telekomunikacji Polskiej uznając, że osoba pełniąca obowiązki prezesa Urzędu nie może występować przed sądem ani też udzielać pełnomocnictw prawnikom Urzędu. Urząd obawia się, że decyzje wydane przez p.o. prezesa mogą być na tej podstawie zaskarżane do sądu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / KRRiT ogłosiła konkurs na kandydatów na prezesa UKE