KRRiT przyznała kanały TVN

Rados¬Ćw Omachel
04-04-2001, 00:00

KRRiT przyznała kanały TVN

Wczoraj Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała TVN cztery z pięciu częstotliwości. Trzy nadajniki pozostały w gestii Rady.

KRRiT przydzieliła częstotliwości zwolnione przez Canal+. Cztery — w Białymstoku, Wałbrzychu, Suwałkach i Szczecinie — przypadły TVN. Z kanału w Rzeszowie będzie korzystała stacja TV4.

— TVN rozwija się najdynamiczniej. Ma stabilną sytuację finansową, a jej biznesplan nie budzi wątpliwości — mówi Joanna Stempień, rzecznik przewodniczącego KRRiT.

Sprawa nadajników w Lublinie, Bielsku-Białej i Częstochowie została odłożona.

— Wniosek w sprawie zmiany lokalizacji stacji, użytkowanych w tych miastach przez TVN, Rada zaakceptowała w marcu. Potrzebnej decyzji nie wydał jednak URT. Rada musi zaczekać na jego opinię — wyjaśnia Joanna Stempień.

Z naszych informacji wynika, że Juliusz Braun, przewodniczący KRRiT, zaproponował przyznanie nadajnika w Częstochowie Telewizji Niepokalanów. Decyzja Rady nie została dobrze przyjęta.

— Nie znam oficjalnego uzasadnienia. Argumentacja, że TVN może konkurować z Polsatem czy TVP, do mnie nie trafia. Możemy konkurować z TVN, a Rada nie przyznała nam więcej częstotliwości — mówi Mariusz Walkiewicz, wiceprezes Polskich Mediów, nadawcy TV 4.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rados¬Ćw Omachel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KRRiT przyznała kanały TVN