Kruk wyemituje obligacje

DI, ESPI
opublikowano: 13-02-2012, 20:15

Zarząd spółki Kruk zdecydował o emisji obligacji o łącznej wartości do 70 mln zł - podała spółka w komunikacie.

Spółka wyemituje do 70.000 niezabezpieczonych obligacji serii M1 z terminem 48-miesięcznym terminem wykupu, o wartości 1.000 zł każda.

Emisja zostanie przeprowadzona nie później niż do 30 czerwca 2012 roku.

Środki pieniężne pozyskane przez spółkę z emisji zostaną przeznaczone na cele związane z finansowaniem nabycia pakietów wierzytelności.

"Obligacje oferowane będą po cenie emisyjnej równej wartości nominalnej. Obligacje będą oprocentowane, a oprocentowanie obligacji zostanie ustalone przez zarząd na podstawie przeprowadzonego procesu budowania księgi popytu" - podano w komunikacie.

"Obligacje nie są ani nie będą przedmiotem oferty publicznej Emitenta lub ubiegania się o dopuszczenie ich do obrotu na rynku regulowanym" - dodano.

Kruk zapowiedział w komunikacie, że będzie ubiegał się o dopuszczenie obligacji do obrotu w alternatywnym systemie obrotu na rynku Catalyst.

Spółka podała ponadto w raporcie, że na dzień 31.12.2011 r. posiadała zobowiązania z tytułu emisji obligacji w wysokości 359 mln zł. Zobowiązania Kruka wynikające z zaciągniętych kredytów bankowych wyniosły na koniec roku 112 mln zł.

"Zarząd zakłada, że poziom zadłużenia Grupy KRUK S.A. w najbliższych latach może nadal rosnąć" - dodano w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, ESPI

Polecane